Eutelsat ve Türksat güçlerini birleştirdi

Eutelsat ve Türksat, Türkiye’de uydular üzerinden sağlanan hizmetleri arttırmaya yönelik işbirliği anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre EUTELSAT 33A uydusu 31° Doğu yörüngesine kaydırılarak, Türksat adına kayıtlı uydu şebekesi altında Türksat adına hizmet verebilmesini sağlayacak.

Dünyanın lider uydu operatörlerinden Eutelsat Communications ve Türk uydu operatörü Türksat, hizmet ve kaynaklarını genişletmek için çok önemli bir anlaşmaya imza attıklarını açıkladı.

Bu anlaşma çerçevesinde Eutelsat’ın 33° Doğu yörüngesinde bulunan EUTELSAT 33A uydusu, 2014 yılı Mayıs ayı itibariyle 31° Doğu yörüngesinde konumlandırılarak, Türksat’ın uydu ağı altında hizmet verebilmesi sağlanacak.

Eutelsat geçtiğimiz ay konumlandırıldığı 33° Doğu yörüngesinde, EUTELSAT 33B uydusu üzerinden hizmet vermeye devam edecek.

Türksat şu an 42 derece Doğu yörüngesinde konumlandırılan 2 uydu üzerinden yayın yapıyor.

Türksat, 2014 yılının ilk çeyreğinde Türksat 4A uydusunu 42° Doğu yörüngesine ve 2014 yılının ikinci çeyreğinde de Türksat 4B uydusunu 50° Doğu yörüngesine yerleştirerek hizmet vermeye başlayacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir