Facebook, Çin’de ofis açmayı planlıyor

Sosyal medya devi Facebook’un, siteye erişimin yasaklandığı Çin’de satış ofisi açabileceği belirtildi. Dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook’un Çin’e girebileceği ifade edildi.

Facebook’un Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Vaugh Smith, dünyanın ikinci büyük ekonomisinde bir satış ofisi açabileceklerini söyledi. Ancak Smith, ofisin ne zaman açılabileceğine dair bir bilgi vermedi.

cnbce’nin haberine göre, konu hakkında bilgi sahibi kişiler ise ofisin bu yıl içerisinde açılabileceğini iddia etti. Facebook’un halihazırda Hong Kong’da bir ofisi bulunuyor.

Şehirde yaklaşık 40 çalışanı olan Facebook bu ofisi aracılığıyla Hong Kong ve Çin’deki reklamcılarla temasa geçiyor. Facebook’a erişimin yasak olduğu Çin’de kullanıcılar “Çin’in Facebook’u” olarak adlandırılan ‘RenRen’ sitesini kullanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir