Facebook yöneticisinden Türkiye’deki reklam ajanslarına ziyaret

Facebook Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn, ilk kez yerel iş ortakları ve reklam ajansları ile bir araya gelmek için Türkiye’ye geldi. Mendelsohn, Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş ile beraber şirketlere Facebook ile ilgili bire bir tavsiyelerde bulundu. Onlara, Facebook’un Türkiye’deki yerinden, günümüzün yeni mobil dünyasının ana trendlerinden ve tüm bunların Ramazan ile birlikte insanlar ve işletmeler için nasıl yeni fırsatlar yaratabileceğinden bahsetti.

İstanbul ziyareti ve Türkiye ekibinin büyümesi konusundaki heyecanını dile getiren Mendelsohn, “Facebook, Türkiye’de insanların hayatının önemli bir parçası. Dünyanın geri kalanında olduğu gibi, görsel iletişim, keşif ve mobile kayış Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen reklamcılık ekosistemini de şekillendiriyor ve Türk tüketiciler de bu dönüşümün en ön saflarında bulunuyor. ‘İş ortağı şirket’ olmak bizim DNA’mızda var ve biz de bugün burada beraber çalıştığımız ortaklarımıza, müşterilerine en iyi zamanda, yerde ve şekilde ulaşmalarına yardımcı olmak için bulunuyoruz. Yeni bir lider ve büyüyen ekibimiz ile 2016 yılı ve sonrasında Türkiye’deki işletmeler ile çok daha fazlasını yapmayı iple çekiyoruz” dedi.

DeryaOzkayaMatras

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, “Türkiye’deki 40 milyon insan bir şeyin çok net farkında: artık mobil bir dünyada yaşıyoruz. Ülke nüfusunun yarısı Facebook’u ziyaret ediyor ve bu insanların çoğunluğu bunu mobil cihazları ile yapıyor. Türkiye’de Facebook’a her gün bağlanan 28 milyon kişinin neredeyse tümü mobilden giriş yapıyor. Bu, bizim iletişim dünyasında şahit olduğumuz en hızlı dönüşüm ve bu dönüşüm Ramazan gibi önemli dönemlerde insanların hem birbirleriyle, hem de şirketlerle özgün ve doğal bir şekilde bağlantı kurduğu anların ortaya çıkmasını sağlıyor” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir