Fatih Projesi

Fatih Projesi

Herkes çocuğunun iyi koşullar altında eğitim almasını ister. Fatih Projesi’yle çocuklarımıza bu imkanı sunuyoruz. Bütün duyu organlarını harekete geçirmeyi amaçlayan proje, çocuklarımızın dersi daha dikkatli dinlemesi ve derse daha çok katılmasını amaçlıyor. Başarının gelme koşulu 5 temel esasa bağlanmış bulunmakta.

Verimlilik
Erişebilirlik
Eşitlik
Ölçülebilirlik
Kalite

Fatih Projesi ile her öğrencinin sadece ders içi performansları değil, neye ilgi duydukları hangi aktiviteyi yapmayı sevdikleri, neye eğilimli oldukları gibi şeyleri de öğrenmek mümkün hale geliyor. Milyonlarca verinin arasından doğru olan veriye ulaşabilme imkanı kazanamayacağımız dediğimiz öğrencileri bile eğitime kazandırma fırsatı sunuyor.

Öğrencinin sadece sınavla değerlendirildiği günleri geride bırakmayı ilke edinen Fatih Projesi, sınav sonucunda öğrencinin eksik yönlerini görerek öğrenciye yardım etmeyi amaçlıyor. Ders dışındaki ilgi alanlarını tespit etmeye yarayan proje, öğrencilerin özel yeteneklerini keşfetmeye de yardımda bulunuyor.

Okul Bilgi Sistemi ile okullara kurulan sistemler ve okullara ait donanım değişiklikleri takip edilebilmektedir. Ayrıca öğrenci okul dışında da öğrenme sürecine devam edebilecek ya da pekiştirebilecektir. Sistem sayesinde öğrenci ödevlerine ve notlarına kolayca ulaşabilecek ve arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle kendi tuttukları notları paylaşma imkanı bulabilecektir. Eğitimde Fatih Projesi sadece bir donanım veya eğitim projesi değildir. Bu nedenle, Eğitimde Fatih Projesi çok büyük bir hizmettir ve ülke ekonomisini dinamik kılmada fazlasıyla büyük bir öneme ve yere sahiptir.

BordoKlavyeli Fatih Şifre

Devlet, Fatih Projesi‘yle ilkokul kurumlarına eğitim alanında devrim niteliğinde çok fazla değişiklik yapıyor. Bunlardan birisi akıllı tahta özelliği bulunan Fatih Projesi. Akıllı tahtanın kullanılabilmesi için de Fatih WiFi şifrelerine ihtiyaç duyuluyor. Peki Fatih şifre nasıl belirleniyor?

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, her sene bazı kısıtlamalar getiriyor ve Wifi şifresini değiştiriyor. Her sene başında sistem sıfırlanıyor ve şifre yenileniyor. Kullanan bireyler bu projelerde okullarında bulunan WiFi de bağlanabilme şansı bulmaktadır. Peki Fatih WiFi ağına nasıl bağlanacağız?

MEB tarafından hizmete sunulan ücretsiz WiFi ağına bağlanabilmek için bağlanacak olan kişinin sertifikaları bağlanacağı cihaza yüklemiş olması gerekmektedir. Bu sertifika ise MEB tarafından ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. Bağlanma sırasında sistem şifreyi otomatik olarak isteyecektir. Bu aşamada ise şifre girilebilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir