Fatih Projesi’nde öğretmenlere online eğitim

Fatih Projesi kapsamında yürütülen öğretmen eğitimleri internet üzerinden Medianova’nın streaming altyapısı kullanılarak canlı olarak sunulmaya başlandı. Yoğun bir hazırlık döneminin ardından hayata geçirilen eğitimler, Medianova’nın yüksek teknolojiye sahip altyapısı sayesinde aynı anda 460 bin öğretmen tarafından takip edildi.

“Derslerde BT kullanımı için Öğretmenlere Hizmetiçi Eğitim” bileşeni, eğitimde FATİH Projesi’ni meydana getiren beş bileşenden biri konumunda bulunuyor. Bu kapsamda okullarda görev yapan 700 binden fazla öğretmenin sınıflara sağlanan donanım altyapısını, eğitsel e-içerikleri ve BT’ye uyumlu hale getirilen öğretmen kılavuz kitaplarını etkin biçimde kullanma becerilerini geliştirmelerine yönelik yüz yüze ve uzaktan eğitim aracılığıyla hizmetiçi eğitim faaliyetleri yürütülüyor.

Proje kapsamındaki eğitimler, öğrencilere zengin bir eğitim öğretim ortamı sunulması,  öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanması ve ülkemizi eğitimde üst sıralara taşımak amacıyla gerçekleştiriliyor. Projenin hizmetiçi eğitim bileşeni ve diğer bileşenleri eşgüdümlü olarak yürütülüyor.

Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile birlikte yoğun bir hazırlık döneminin ardından başlattığımız streaming altyapısı hizmeti sayesinde eğitimleri aynı anda 460 bin öğretmen takip etti. Medianova olarak Fatih Projesi’nin bir parçası olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir