Paynet

Fintech’ler finansmana erişimde yeni yollar sunuyor

Tüm dünyada finansmana ulaşım zorlaşırken finansal teknoloji şirketleri, yarattıkları yenilikçi çözümlerle finansman kaynaklarına ulaşmada alternatifler üretmeye devam ediyor. Ödeme sistemleri sektöründe Türkiye’nin öncü kuruluşu Paynet de PayKredi, Tedarikçi Ödeme Çözümü, Paynet Bayi Ağı Yönetimi ve PayPOS gibi birçok çözümle şirketleri bu noktada destekliyor, finansmana daha kolay ve düşük maliyetli ulaşmalarını sağlıyor.

2023 yılında küresel büyümenin yavaşlaması ve para politikasındaki sıkılaşmanın artması finansmana ulaşımı zorlaştırıyor. Son olarak Allianz Trade’in yayınladığı 2023 Ekonomik Görünüm Raporuna göre bu yıl bankalar kredi standartlarını yükseltip sermaye ve likidite tamponlarını korudukça finansman koşulları sıkılaşacak, krediler daha da daralacak.

Küresel bu tabloda finansmana ulaşım zorlaştıkça şirketlerin finansallarını etkin şekilde yönetmesi, nakit akışı yaratması ve müşterilerinin alım gücünü desteklemesi her zamankinden daha da önem kazanıyor. Finansal teknoloji şirketleri de bu dönemde sundukları çözümlerle bu sorunları aşmaya yardımcı olurkenbir anlamda ekonominin sağlıklı işlemesi için önemli bir itici güç yaratıyorlar.

PayKredi avantajlı faiz oranlarıyla masrafsız finansman sağlıyor

Ödeme sistemleri sektöründe Türkiye’nin öncü kuruluşu Paynet de sunduğu çözümlerle şirketleri bu noktada destekliyor, finansmana kolayca ulaşmalarını sağlıyor. Paynet PayKredi ürünü ile işletmelere, kart limiti yetersiz kaldığı için alışverişini tamamlayamayan, kart limitini doldurmak istemeyen veya daha uzun vade talep eden müşterileri için alternatif bir ödeme yöntemi sunuyor. Anlaşmalı bankalar üzerinden avantajlı faiz oranları, masrafsız ve sigortasız kredi sunması PayKredi’nin en önemli avantajları. Müşteriler, banka şubesine gitmeden, hızlı, dijital, anında onaylı ve güvenilir bir alışveriş deneyimi yaşıyor. Üye iş yerleri taksit sayısını artırıp kart dışında alternatif bir ödeme yöntemi daha elde ettikleri için satış hacmini yükseltiyor.

Tedarikçi Ödemesi 18 aya kadar vade sunuyor

Tedarikçi Ödeme çözümüyle Paynet üye işyerleri; tedarikçilerinden ürün ve hizmet alırken ödemeyi kredi kartı ile 18 aya kadar vadeli yapabiliyor. Kendileri taksitli ödeme yaparken tedarikçileri ödemenin tamamını hızlıca alıyor. İşletme kasasından nakit çıkmadan tedarikçisini mutlu etmiş oluyor. Paynet üye iş yerlerinin bayi ve müşterileri de aldıkları ürün ve hizmetleri taksitli ödese de ödemenin tamamı tek seferde işletmenin kasasına giriyor. Böylelikle şirketler çek senet ve vade döngüsünden kurtuluyor, daha sağlıklı bir nakit akışı yaratarak zorlu rekabet ortamında önemli bir avantaj elde ediyor. Tüm işletmeler için nakit akışı sağlamanın kritik olduğu bir dönemde Tedarikçi Ödemesi çözümünün önemli bir misyonu da var. Tedarikçi ödemelerinde ortaya çıkan zamanlama sorununu çözmeyi de amaçlayan çözüm sayesinde ürünü alan firma kredi kartıyla taksitli ödeme yaparken, tedarikçi ödemesini hemen alıyor. Bu sayede, Paynet her iki tarafın da ihtiyacı olan çözümü sunarak tedarik zinciri sürecini daha hızlı ve verimli hale getiriyor. Sonuç olarak hem alıcıların ödeme esnekliği sağlanıyor hem tedarikçilerin nakit akışları daha hızlı ve güvenli hale geliyor.

İlginizi çekebilir:  Bu otomobile Türkiye’de bir kişi sahip olabilecek

Bayi Ağı Çözümüyle bayiler etkin satış yaparken ödemelerini hızla alıyor

Paynet, Bayi Ağı Çözümü ile de özellikle bayi ve alt bayiye sahip şirketlerin satış yapmalarını ve kolayca ödeme almalarını sağlıyor. Bu çözümle sahadaki tüm bayiler, ödeme ve tahsilatlarını, hızlı ve verimli şekilde gerçekleştiriyor. Bayilerde yapılan ödemelerde paydaşların payı Paynet Bayi Ağım çözümüyle otomatik olarak ilgili hesaplara geçiyor. Böylece zaman kaybı olmaksızın herkesin kârı paylaştırılmış oluyor ve ekstra hesaplama yapılmasına gerek kalmıyor. Bayi Ağı Çözümlerinin bir diğer önemli özelliği de tüm işlemlerin tek merkezde yürütülmesi. PayPortal ile alınan ödemeler, yapılan satışlar veya finansal raporlar tek ekrandan görüntülenebiliyor.

Paynet Ürün Yönetimi, Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kocatürk
Paynet Ürün Yönetimi ve İş Ortaklıkları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kocatürk

Mobil Uygulama ile ödeme almada sınırsız özgürlük

Paynet Mobil Uygulama da üye iş yerlerinin mağazada ya da saha operasyonlarında ödeme almasını kolaylaştırıyor. Tüm banka ve kredi kartları ile uyumlu olan Paynet Mobil Uygulama, hızlıca tahsilat yapılmasını sağlıyor. iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletlerle uyumlu olan ürünle, şirketler müşterileri nerede olursa olsun, tüm ödeme yöntemleri ile ödeme alabiliyor. Paynet Mobil Uygulama böylelikle ödeme konusunda iş yerlerine sınırsız özgürlük sunuyor. Ücretsiz olan Paynet Mobil Uygulama sayesinde, taşınabilir POS cihazlarının oluşturacağı maliyet de ortadan kalkıyor. Bununla birlikte işletmeler, anlaşmalı bankalar üzerinden müşterilerine daha uygun maliyetlerle taksitli alışveriş imkanı sunabiliyor.

PayPOS ile Android cihazlar POS cihazına dönüşüyor

Paynet’in PayPOS çözümüyle NFC özelliği bulunan Android işletim sistemine sahip cep telefonları, tabletler, el terminalleri veya kiosk gibi cihazlar bir POS cihazına dönüşüyor. Paynet üye işyerleri Android cihazlarına PayPOS uygulamasını yükledikten sonra uygulamayı aktif hale getirip ödeme alabiliyor. Ödeme, tıpkı POS cihazlarında olduğu gibi kart yaklaştırıldığı anda gerçekleşiyor. PayPOS, BDDK tarafından belirlenen temassız işlem limitleri içerisinde kalmak kaydıyla PIN kodu girmeden ödeme yapabiliyor. Limit aşıldığındaysa tüketicilerin PIN kodunu yani kart şifresini girmesi gerekiyor. PayPOS sayesinde işletmeler herhangi bir ek kuruluma veya cihaz alınmasına gerek kalmadan müşterilerinden hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alıyor. Tüm işlemler, fiziki POS cihazları ile aynı güvenlik seviyesinde gerçekleşiyor. Düşük maliyetli bir çözüm olan PayPOS ile işletmeler; fiziki POS cihazı satın almak, bulundurma bedeli ödemek ya da bakım yaptırmak gibi masraflardan da kurtulmuş oluyor.

“Finansal olarak güçlenmenin en önemli destekçisiyiz”

Her ölçekten işletme için ödeme çözümleriyle finansmana ulaşmayı kolaylaştırdıklarını belirten Paynet Ürün Geliştirme, İş Ortaklıkları ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kocatürk, “Yenilikçi çözümlerimizle işletmelerin finansal olarak güçlenmelerine destek oluyoruz. PayKredi, Paynet Bayi Ağım, Tedarikçi Ödeme ve PayPOS gibi çözümlerimizle finansmana ulaşmanın kritik olduğu bir dönemde işletmelerin ticaretlerini devam ettirmesi, büyütmesi ve nakit akışlarını sağlıklı bir dengede tutmalarına yardımcı oluyoruz. Çözümlerimiz sadece işletmelerin değil, iş ortaklarının ve müşterilerinin de finansal olarak güçlenmelerine katkıda bulunuyor” diyor.

Ruijie Reyee RG-EW1200 incelemesi | Ev ve ofis tipi çift band router

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir