Fujitsu teknoloji aracı Anadolu’da 7.200 km yol yaptı

Fujitsu Road Show etkinliğinin ilk etabı, Fujitsu Türkiye ve Intel işbirliğiyle 1 – 31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. Birinci etabında Türkiye’nin batısını turlayan Fujitsu Teknoloji Aracı binlerce KOBİ’ye ulaştı. 7.200 km yol yapan araçta Fujitsu’nun KOBİ’lere değer katan istemci, dizüstü bilgisayar, PC ve iş istasyonu ürünleri tanıtıldı. Toplam 108 kişilik ekibin görev yaptığı etkinlik, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Anadolu’nun küçük yerleşkelerindeki küçük ve orta ölçekli işletmelere de ulaşan etkinliğin ikinci etabı yılın son çeyreğinde Türkiye’nin doğusundaki illeri ziyaret edecek.

Fujitsu Türkiye’nin Intel işbirliğiyle bu yıl ikinci kez düzenlediği Fujitsu Road Show etkinliğinin ilk etabı 31 Temmuz’da Düzce’de tamamlandı Yüzün üzerinde uzmanın görev aldığı etkinliklerde Fujitsu Teknoloji Aracı 7.200 km’lik yol kat etti. Bu yıl Çerkezköy’den başlayan Fujitsu Road Show Etkinliği’nin 1.etabı Keşan, Çanakkale, Ezine, Balıkesir, Ödemiş, Uşak, Söke, Isparta, Burdur, Yalvaç, Kumluca, Fethiye, Akhisar, Manisa, Yalova, İznik, Amasra, Zonguldak, Bartın, Akçakoca’yı ziyaret etmesinin ardından 31 Temmuz’da gerçekleşen Düzce ziyaretiyle sona erdi. Etkinlikte tanıtılan, KOBİ’lere değer katan Fujitsu ürün ve çözümleri teknoloji meraklılarından büyük ilgi gördü.

Fujitsu, her ölçekten işletmenin en son teknolojilerden faydalanabilmesi gerektiği inancıyla hareket ediyor. Türkiye’nin bilgi toplumu olmasına doğrudan katkı sağlayan KOBİ’lere odaklanan şirket, Fujitsu Road Show etkinliğiyle büyük şehirler dışında, özellikle Anadolu’nun küçük yerleşim merkezlerindeki KOBİ’lere ulaşıyor. Kanal yapısını geliştirmek ve bu sayede teknolojinin yeteri kadar ulaşamadığı merkezlere hizmet götürmek amacıyla ilerleyen Fujitsu, bilgi ve deneyimi ile küçük ölçekli iş ortaklarının yanında yer almayı sürdürüyor. Fujitsu Road Show kapsamında ilk etapta Türkiye’nin batısını ziyaret eden Fujitsu Teknoloji Aracı, yılın son çeyreğinde gerçekleştireceği ikinci etapta ise Türkiye’nin doğusundaki KOBİ’lerle buluşacak.

Fujitsu Anadolu’daki KOBİ’lere kendi evinde hizmet götürüyor

Her ölçekten ve bütçeden şirketin yeni teknolojilerden faydalanması gerektiği inancıyla hareket eden Fujitsu Türkiye, KOBİ’lere uygun maliyetlerle en son teknolojilere sahip olma fırsatını sunuyor. Fujitsu’nun KOBİ’lere yönelik istemcileri, LIFEBOOK dizüstü bilgisayarları, ESPRIMO PC’leri ve CELSIUS iş istasyonları yüksek performansları, enerjiyi verimli kullanmaları, yönetim ve kullanım kolaylığı gibi özellikleriyle KOBİ’lerin rekabet avantajı elde etmelerini sağlıyor.

Uçtan uca tasarruf sağlayan akıllı çözümler

Fujitsu’nun istemci ürünleri KOBİ’lerin sunucu bazlı sistemlere kolaylıkla erişebilmelerini sağlıyor. Uçtan uca çözüm sağlayan ürünler, sunucu bazlı sistemlere geçişte KOBİ’lere ciddi ölçüde değer yaratıyor. FUTRO A300 istemci, sahip olma maliyetinde tasarruf sağlıyor. Fujitsu istemcilerinin sunduğu avantajlar arasında donanım, bakım ve onarım maliyetlerinden tasarruf, yönetim ve kullanım kolaylığı, mevcut PC ağlarına entegrasyon yer alıyor.

ESPRIMO masaüstü PC serisi ile KOBİ’lere uygun maliyetli, yüksek performanslı çözümler sunuluyor. En yeni, üçüncü nesil Intel Core işlemcilerin kullanıldığı yeni ESPRIMO Mini PC, kullanıcılara yüksek performansın yanı sıra daha az enerji tüketimi, daha az gürültü ve ısı gibi avantajlar da sağlıyor. FastOn’u destekleyen ESPRIMO PC teknolojisi sayesinde ise masaüstü bilgisayarları başlatma süresi kısalıyor.   Fujitsu, monitör alanında ise geçtiğimiz yıl hem 2D, hem de 3D görüntüyü destekleyen ilk monitörünü piyasaya sundu. 23 inçlik, profesyonellere yönelik ürün ile kullanıcılar 2D ve 3D çalışmaları arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyor ve üç boyutlu gözlüklerle Real3D deneyimini yaşayabiliyor.

Trendlere uygun dizüstü bilgisayar ve tabletler  

Fujitsu, iş dünyasının giderek mobilleşmeye başladığının; bu noktada güvenilirlik ve kullanılabilirliğin öneminin arttığının bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda LIFEBOOK, Ultrabook ve tablet ürünleri öne çıkıyor. Örneğin, STYLISTIC Q702 ürünü hem klavyesiz i5 işlemcili, vPro destekli güçlü bir Slate Tablet, hem de arzu edildiğinde klavyenin eklenmesiyle güçlü bir dizüstü bilgisayar işlevi görmesiyle dikkat çekiyor.

Fujitsu, kurumların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak LIFEBOOK ürün gamını da genişletti. Gücünü en yeni, üçüncü nesil Intel Core işlemcilerden alan LIFEBOOK ürünleri 4G/LTE bağlantısı gibi özellikleriyle mobilite, modüler yuva gibi özellikleriyle ise esneklik sunuyor. Yaz aylarının başında piyasaya sunulan 17.3” ekranlı LIFEBOOK N532 ve NH532, 15.6” ekranlı LIFEBOOK AH532, 2.2 kg ağırlığında 15.6” ekranlı LIFEBOOK AH552/SL Slimbook, 18 mm inceliğinde, 1.57 kg ağırlığında 13.3” ekranlı LIFEBOOK UH552 Slimbook, 13.3” ekranlı, 1.6 kg ağırlığında vPro destekli LIFEBOOK S792, 1.57 kg ağırlığında 13.3” ekranlı LIFEBOOK UH572 ve 14” ekranlı LIFEBOOK U772 Ultrabook’lar kurumların tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için tasarlandı. Fujitsu’nun LIFEBOOK U772 Ultrabook ürünü, 14” ekrana sahip 1.4 kg ağırlığındaki, 15.9 mm inceliğindeki Ultrabook ürünü dünyanın en hafif ürünü olmasının yanında vPro destekli dünyanın ilk kurumsal Ultrabook ürünü ve dünyada port replikatör destekli tek Ultrabook ürün olarak fark yaratıyor.

Bunlara ek olarak STYLISTIC M532 Android Tablet ise 560 gr ağırlığı, 4 çekirdekli işlemcisi, Android 4.0 işletim sistemi ile kullanılabilirlik ve güvenliğin birleştirmesiyle iş dünyasındaki yeni Kurumsal Slate Tablet sınıfındaki yerini aldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir