Fujitsu’dan yeni nesil avuç içi okuma ünitesi

Fujitsu Türkiye; gelişen biyometrik teknolojileri kullanarak tasarladığı ve entegrasyonunu gerçekleştirdiği yeni nesil avuç içi biyometrik doğrulama cihazı PalmKey’i, iş ortakları Meddata ve Küresel ile birlikte pazara sundu. Sağlık sektöründe oluşan yüksek talebi karşılamak üzere Fujitsu Türkiye tarafından üretilmeye başlanan PalmKey, biyometrik doğrulama cihazları içerisinde hız, güvenlik ve kesintisiz çalışma performansı açısından öne çıkıyor.

Fujitsu’nun uluslararası tecrübesi ve kalite güvencesi ile pazarda yerini alan PalmKey, hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği ilk kayıt ile hastane personeline daha çabuk yetkilendirme vererek kesintisiz çalışmayı güvence altına alıyor.

Fujitsu’nun insan odaklı inovasyon ve birlikte yerel üretim (co-creation) felsefesinin en yeni örneği olarak Türk mühendislerince hayata geçirilen biyometrik doğrulama cihazı PalmKey, sektörün ihtiyaç duyduğu tüm gereklilikleri yerine getiriyor.

Fujitsu Türkiye’nin en yeni ürünü PalmKey hakkında görüşlerini paylaşan Fujitsu Türkiye Kurumsal Hizmet ve Çözümler Direktörü Cengiz Yeker biyometrik doğrulama cihazları ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Küresel ölçekte sosyal ve ekonomik tüm sahalarda bizi etkileyen dijital dönüşümün önemli bir sonucu olarak, güvenlik sistemleri yaşantımızda gittikçe daha fazla yer buluyor. Fujitsu’nun insan odaklı inovasyon felsefesine uygun olarak geliştirdiği biyometrik doğrulama teknolojisi PalmSecure, yüksek güvenilirliği ve doğrulama hızıyla benzer teknolojilerin açık ara önüne geçiyor.

PalmSecure teknolojisine sahip ilk cihazımızla bugüne kadar yaklaşık 30 milyonun üzerinde SGK’lı vatandaşımızın kaydı alındı ve hastanelerde 380 milyonun üzerinde doğrulama işlemi başarıyla hayata geçirildi.

SGK’nın kayıp ve kaçağı önlemek üzere oluşturduğu sistem üzerinden yüksek hız ve çok düşük hata oranıyla işlem yapan avuç içi biyometrik doğrulama teknolojimiz, %80’in üzerinde pazar payı ile en çok tercih edilen ürün oldu. Şimdi ise, birlikte yerel üretim felsefemiz ile değerli iş ortaklarımız Meddata ve Küresel ile hayata geçirdiğimiz PalmKey’i pazara sunmanın gururunu yaşıyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir