Futbol heyecanı, GOLEY ile Turkcell Superonline’da

Turkcell Superonline, daha önce düzenlediği turnuvalarla yer aldığı oyun dünyasında kalıcı olduğunu Joygame’le hayata geçirdiği işbirliğiyle duyurdu. Superplay portalini oyunseverlerle buluşturan Turkcell Superonline, Joygame oyunlarında müşterilerine özel kampanyalar sunuyor. İlk kampanya her yaşa hitap eden futbol oyunu GOLEY için düzenlendi. Bu kapsamda Turkcell Superonline fiber internet müşterileri 12 ay boyunca ayda 3 TL’ye toplam 150 TL değerinde GOLEY hediye kuponu alma hakkı kazanıyor.

Dijital dünyayı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline ve 25 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla Türkiye’nin en büyük oyun yayıncılarından Joygame ile yeni bir işbirliğine imza attı.

İşbirliği kapsamında Turkcell Superonline’ın oyunsever müşterileri için internet sitesinde Superplay adı altında özel bir oyun sayfası oluşturuldu. Superplay’e http://www.superonline.net/super-servisler/superplay internet sitesinden erişilebiliyor. İlk aşamada Joygame lisanslı oyunların yer aldığı Superplay sayfasında oyunculara özel ilk kampanya, gerçek futbol deneyimi yaşatan GOLEY için düzenlendi. Kampanya kapsamında Turkcell Superonline fiber internet müşterileri 12 ay boyunca ayda 3 TL’ye toplam 150 TL değerinde GOLEY hediye kuponu kazanıyor. Kampanyadan yararlanmak için 0850 222 0 222 numaralı Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri’ni aramak veya Turkcell Superonline Abone Merkezi’ne başvuru yapmak yeterli.

“Oyunda kalıcıyız”

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, basın toplantısında yaptığı konuşmada, dünyada ve Türkiye’de hızla büyüyen ve çok geniş kitlelerin eğlence aracı haline gelen oyun sektörünün önemine işaret etti. Oyun işini ciddiye aldıklarını söyleyen Erkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün dünyada 1.2 milyar, Türkiye’de ise 22.5 milyon kişi oyun oynuyor. Özellikle genç nüfusumuz ve internet kullanımındaki sürekli artış göz önüne alındığında, ülkemizde oyun sektörünün geleceği büyük ümit vadediyor. Çevrimiçi oyunların giderek artan rolü ise, Turkcell Superonline’ın sunduğu ışık hızında fiber internetin önemini bir kez daha gösteriyor. Zira rekabet ve hızın ön plana çıktığı bu oyunlarda, en ufak bir takılma ya da donmaya dahi tahammül yok. Biz de Türkiye’nin yenilikçi operatörü olarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine paralel alanlara yatırım yaparak oyuncuların yanında oluyoruz. Daha önce DotA2 Turnuvası; Point Blank Turnuvası ve Need For Speed ile FIFA 2014 mücadelelerinin yer aldığı Oyun Partisi etkinliklerinin ana sponsorluğunu üstlendik. Şimdi de Joygame işbirliğimiz ile oyunda kalıcı olduğumuzu gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemde de kaliteli ve hızlı internet altyapımız sayesinde oyunseverlere Superplay sayfamız üzerinden düzenleyeceğimiz kampanyalarla destek olmayı sürdüreceğiz.”

Joygame Genel Müdürü Barış Özistek ise, “Yaptığımız işbirliğiyle futbol heyecanını derinlemesine hissettiren GOLEY oyununu Turkcell Superonlinelı oyunseverlerin hizmetine sunuyoruz. Bu sayede Türkiye’nin popüler çevrimiçi futbol oyunu GOLEY, Turkcell Superonline avantajlarıyla oynanabilecek. Ronaldinho ve Messi gibi yıldız futbolcuları da bünyesinde barındıran GOLEY ile Dünya Kupası öncesinde tüm oyunseverleri GOLEY oynamaya davet ediyoruz.”

Sabri Ugan seslendirmesiyle maç keyfi

Geçtiğimiz yılın sonlarında Türkiye’deki futbol ve oyunseverlerle buluşan Goley, tamamen lokalize içeriğe sahip bir MMO (devasa çoklu oyunculu çevrimiçi) futbol oyunu. Türkiye’de bir ilk olarak Türkçe spiker desteğine sahip GOLEY’de maçlar ünlü futbol spikeri Sabri Ugan’ın seslendirmesiyle oynanıyor. Her anlamda gerçek futbol deneyimini hedefleyen oyunda dünyaca ünlü futbolcular yer alıyor. GOLEY’in diğer dikkat çeken özellikleri arasında her yaşa hitap eden oynanış sistemi, kart sistemi ile derin futbol altyapısı, gerçekçi ve yüksek detaylı animasyonlar, özel yetenekler kazandıran ekipmanlar, daha önce görülmemiş gol sevinçleri, onlarca kulüp arması ve stadyum çeşidi yer alıyor.

Dünyada oyun sektörü

  • Dünyada 1,2 milyar kişi oyun oynuyor.
  • Oyun sektörünün büyüklüğü 70,4 milyar dolar.
  • Sektörün yüzde 43’ünü konsol oyunları, yüzde 21’ini MMO’lar (devasa çoklu oyunculu çevrimiçi oyunlar), yüzde 18’ini mobil oyunlar, yüzde 9’unu kutu ve indirilebilir oyunlar, yüzde 9’unu da sosyal oyunlar oluşturuyor.
  • En fazla oyuncu Asya Pasifik bölgesinde bulunuyor. Bu bölgeyi Afrika, Avrupa ve Ortadoğu takip ediyor.

Türkiye’de oyun sektörü

  • Türkiye’de 22,5 milyon kişinin oyun oynadığı tahmin ediliyor.
  • Oyunseverlerin yaş aralığı 16-50
  • Oyuna yılda 400-500 milyon dolar harcayan Türkiye, bu rakamla dünyada 18. sırada yer alıyor.
  • Oyuna harcanan zamanda ise 39 milyon saat ile 3. sırada bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir