Game of Thrones, TV’den önce internette

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin merakla beklenen yeni bölümleri televizyonda yayınlanmadan önce internete sızdı.

Amerikalı yazar George R. R. Martin’in romanından uyarlanan fantastik televizyon dizisi Game of Thrones’un beşinci sezonunun ilk bölümü, Amerikan HBO televizyonunda yayınlandı. Ancak yayından önce yeni sezonun ilk dört bölümü internete sızdı.

HBO konuyla ilgili Variety dergisine bir açıklama yaptı. Açıklamada, olayın bölümleri almalarına izin verdikleri insanlardan kaynaklanmış olabileceği bildirildi ve “Bu ihlalin nasıl meydana geldiğini etkin bir biçimde inceliyoruz” denildi.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, HBO hazırlanan dizilerin ilk dört bölümünü kural olarak yayınlanmadan önce haber yapabilmeleri için belli başlı gazetecilere dağıtıyor. Game of Thrones’un beşinci sezonu için de bu kuralın işletildiği belirtiliyor. Ancak “sızdırmanın” bu çevreler tarafından yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.

Variety dergisinde yer alan habere göre dizi Torrent platformlarında şimdiye kadar dünyada 1 milyondan fazla kişi tarafından indirildi.

“TorrentFreak” adlı internet sitesine göre de Game of Thrones 2014 yılında 9 milyondan fazla yasadışı kopya ile internette yasadışı yollarla en çok izlenen dizi olma niteliğinde.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir