Garanti, Whatsapp’ta da hizmet veriyor

Garanti Bankası, müşterilerine Whatsapp üzerinden hizmet vermeye başladı. Banka açıklamasına göre, dijital kanallardaki çözümleriyle günlük yaşamı kolaylaştıran ve teknolojisiyle müşterilerinin yanında olan Garanti, şimdi de Whatsapp uygulaması üzerinden sunduğu hizmetlerle müşterilerine ulaşıyor.

Türkiye’de bankacılık sektöründe bir ilk olan Whatsapp hizmeti sayesinde, Garanti Bankası’nın uygulamaya özel “0530 104 34 33” numaralı hattıyla konum bilgilerini paylaşan Whatsapp kullanıcıları, en yakın şube veya Paramatik adresini öğrenebiliyor.

Ayrıca uygulama üzerinden BIST 100, USD, EUR, ALTIN veya PİYASA yazıp gönderenler piyasalarla ilgili anlık bilgi alabiliyor. Whatsapp üzerinden iletilen linkle Garanti Cep Şubesi uygulaması kolaylıkla indirilebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, dijital bankacılık alanındaki en önemli önceliklerinin, müşterilerine dijital kanallarda bütünleşik ve kapsamlı hizmet sunabilmek olduğunu belirtti.

Başer, şunları kaydetti:

“İnternet Şubesi, Cep Şubesi ve Paramatik gibi kanallarımızın yanında şimdi de birçoğumuzun günlük hayatının temel parçası haline gelen Whatsapp üzerinden müşterilerimizle buluşuyoruz. Amacımız, mobil İnternet ve akıllı telefon kullanımının hızla yaygınlaştığı günümüzde, müşterilerimizin sıklıkla kullandıkları ve kendilerini rahat hissettikleri alanlarda da yanlarında olmak, ihtiyaçlarına hızla cevap verebilmek ve hayatlarını kolaylaştırmak.

Müşterilerimiz, Garanti’nin Whatsapp çözümleri ile arkadaşlarıyla sohbet ediyormuş gibi istedikleri an günlük piyasa verilerine ulaşabilecek, ihtiyaç duyduklarında en yakındaki Garanti şubesi veya Paramatik’in yerini öğrenebilecek. Doğrudan müşterilerimizin faydasını gözeten, teknoloji odaklı benzer çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir