Gazetecilikte yeni iş modelleri tartışılacak

Medya Derneği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı işbirliği ile 2 Mayıs 2013 Perşembe günü ‘Teknoloji, gazetecilik ve yeni iş modelleri’ konulu bir panel gerçekleştirilecek. Panelde, ‘teknoloji, gazetecilik ve yeni iş modelleri’ irdelenecek. Bilgi Üniversitesi Santral Kampüs ÇSM binası, 403 numaralı odada yer alacak panel saat 15:00’de başlayıp 16:30’da sona erecek.

Medya Derneği’nin Haziran ayında gerçekleştireceği “Medya Forumu – Değişen Bir Meslek: Gazetecilik” başlıklı uluslararası konferansa hazırlık mahiyetindeki paneller dizisinin üçüncüsü olarak düzenlenecek bu panelin moderatörlüğünü Medya Derneği genel sekreteri Deniz Ergürel yapacak.

Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka, panelin kesinleşen konuşmacıları arasında yer alıyor.

Panelle ilgili olarak Medya Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gelişen teknolojinin hızına paralel olarak, haber alma ve haber verme alışkanlıklarımız da tahmin edemeyeceğimiz boyutlarda değişime uğruyor. “Gazetecilik ölecek” diyenlere inat gazeteler dijital çağa ayak uydurmak için yeni stratejiler belirliyor. İçerik dijitalleşirken, tasarımın önemi artıyor, medya alanındaki rekabet basılı mecradan dijital alana taşınıyor.

Basın endüstrisinin yeni aktörleri ve değişen üretim mekanizması ile artık kendisi de bir içerik üreticisi olan okurun yeni nesil yayıncılıktan beklentilerinin de konuşulacağı panelde, “İnternet ve sosyal ağlar yazılı basının üretim, dağıtım, geribildirim mekanizmalarını nasıl dönüştürdü?  Türkiye dijital yayıncılık serüvenin neresinde? Dijital yayıncılığa geçişte yayıncıları ve üreticileri bekleyen zorluklar nelerdir?” gibi birçok soruya yanıt aranacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir