Gençlere ‘Melek Yatırımcı’ eğitimi

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET, girişimcilerin yanı sıra yatırımcılara da destek olarak daha fazla yatırımcının girişimcilik ekosistemine dâhil olmasına katkı yapmayı hedefliyor. Yatırımcıları, melek yatırımcı haline getirmeyi amaçlayan uluslararası platform Angel Labs’ın TTNET sponsorluğunda İstanbul’da düzenlediği eğitim programına, 60 yatırımcı katıldı.

Dünya çapında 50’den fazla ülkede yeni girişim ekosistemlerini destekleyen ve 2014 yılında, Türkiye’nin de dâhil olduğu birçok ülkede 25 farklı eğitim düzenleyecek olan Angel Labs, özel eğitim programları ile yatırımcı ve girişimcileri melek yatırımcılık konusunda bilgilendiriyor.

Angel Labs potansiyel melek yatırımcıları eğiterek melek yatırımcı sayısını arttırmayı ve bu sayede daha fazla girişimcinin desteklenmesini sağlamayı hedefliyor. Eğitimin ardından, TTNET Teknoloji Vadisi programı kapsamında kuluçka merkezine yerleşen beş girişimci, yatırımcılara sunum yaparak projelerini tanıttılar ve önemli bir yatırımcı kitlesi ile bir araya gelme fırsatı buldular.

TTNET Teknoloji Vadisi

TTNET Teknoloji Vadisi’ne başvuran ve değerlendirme aşamasını başarıyla geçen girişimciler Hızlandırma Programı kapsamında 10 günlük bir eğitim kampına alınıyor. Eğitim kampı sonrasında başarılı bulunan girişimler, Kuluçka Sürecinde TTNET’in kuluçka merkezlerinde ofis alanı, teknoloji altyapısı, çeşitli alanlarda uzman mentorluğu ve danışmanlık desteği ile gelişiyor. Programın son aşamasında ise girişimciler TTNET iş ortağı olma opsiyonuna kavuşuyor.

TTNET Teknoloji Vadisi’nin ilk dönemi için 700’den fazla başvuru arasından seçilen 13 girişim, TTNET’in kuluçka merkezlerine yönlendirilmişti.

1. AmuseMe.In: Mekanlarda arka plan müziğini müşterilerin kontrol etmesini sağlayan mobil uygulama

2. Captchareklam: Standart captcha’larda okunması zor olan metin yerine oyunlaştırma ile reklam markası, reklam sloganı ve reklam filmi iletişimin yapılmasını sağlayan reklam platformu

3. Key Card: Alıcılarla satıcıları bir araya getirerek tavsiye sistemi ile indirim ve kazanç sağlayan ulusal indirim kartı

4. Soru Kaynağı: Eğitmenlerin yükledikleri eğitim materyallerini satarak gelir kazanmalarını, öğrencilerin de en ekonomik fiyatlarla, diledikleri eğitmenden eşit eğitim imkanına ulaşabilmelerini sağlayan online eğitim platformu

5. Whispto: Sesli sosyal ağ projesi

TTNET Teknoloji Vadisi’nin ikinci dönemi için başvuru süreci devam ediyor. TTNET’in Teknoloji Vadisi programı hakkında daha fazla bilgi www.ttnetteknolojivadisi.com.tr adresinden alınabiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir