Gençlerin iletişimde favorisi Twitter

Amerikalı gençlerin sosyal medya eğilimini tespit etmek için Piper Jaffray adlı finans firması tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, gençleri gözde iletişim aracı Twitter.

Araştırmaya göre gençlerin yüzde 26’sı Twitter’ı en önemli sosyal paylaşım ağı olarak görüyor. ABD’li gençler arasında Facebook’un tercih edenlerin sayısı ise yüzde 23 gibi düşük bir seviyede kaldı.

Kısa süre once Twitter 1 milyar dolarlık borsa açılımı yapacağını açıklamıştı. 218 milyon kullanıcısı olan ve geçen yıl 316 milyon dolar ciro elde eden Twitter’in bu kararı şirketin hızla büyüdüğünün göstergesi.

Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, Piper Jaffray sosyal medya uzmanı Gene Munster, yine de Facebook’un şu anda avantajlı konumda olduğunu, fotoğraf ve video paylaşım ortamı Instagram’ı satın almakla mantıklı bir yatırım yaptığını söylüyor. Instagram’ın katkısıyla Facebook’un  Amerikalı gençler arasında popülaritesi 7 puan artarak Twitter’a yaklaştı.

Twitter, Facebook ve Instagram kullanımı diğer sosyal medya platformalarının çok üzerinde. Kullanıcıların yüzde 10’undan azı Tumblr, Google+, ya da Pinterest’i en çok kullandıkları platform olarak seçmiş.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir