Gillette SkinGuard Sensitive P&G Burak Akkiriş

Gillette yeni SkinGuard Sensitive ürününü tanıttı [Video]

Hassas cilde sahip erkekler için geliştirilen, tahriş, kızarıklık, batık ve kesik gibi tıraştan kaynaklı cilt problemlerine çözüm getiren Gillette SkinGuard Sensitive İstanbul’da düzenlenen bir toplantıyla duyuruldu

Erkek bakımı markası Gillette, hassas cilde sahip erkekler için tasarlanmış yeni Gillette SkinGuard Sensitive adlı traş bıçağını duyurmak için İstanbul Swissotel The Bosphorus’ta basın toplantısı düzenledi.

P&G Türkiye ve Kafkaslar Sağlık ve Kişisel Bakım Kategorileri Ticari Operasyonlar Direktörü Burak Akkiriş, basın mensuplarına Gillette SkinGuard Sensitive hakkında bilgi verdi.

Şirket olarak tüketicileri için anlamlı inovasyonlar yapmayı amaç edindiklerini belirten Akkiriş, klinik onaylı Gillette SkinGuard Sensitive ürünüyle erkeklerin tahriş, kızarıklık, batık ve kesik gibi tıraştan kaynaklı cilt problemlerine çözüm getirdiklerini söyledi.

Türk erkeklerinin yardımına koşuyoruz

Akkiriş, pazara sürdükleri Yeni Gillette SkinGuard Sensitive tıraş bıçağı ile tıraş kaynaklı cilt hassasiyetinden şikayetçi Türk erkeklerinin yardımına koştuklarını ifade etti. Akkiriş, sözlerine şöyle devam etti:

“Erkeklerin yaşadığı cilt problemlerinin başında tıraş bıçaklarının yarattığı sürtünme yüzünden ortaya çıkan kızarıklık ve tahriş, fazla basınç yüzünden yaşanan kesik ve bu problemler sonucunda sakalın cilt altında büyümesi yüzünden ortaya çıkan batık problemleri geliyor. Gillette’in yaptığı araştırmaya göre Türk erkeklerinin %81’i bu problemleri düzenli aralıklarla yaşıyor.

SkinGuard cerrahi neşterden bile ince

Gillette mühendislerinin son inovasyonu SkinGuard teknolojisi ise, cerrahi neşterden bile ince olan Gillette bıçaklarının arasına yerleştirilmiş tarak benzeri bir parçadan oluşuyor.

Devrim yaratan bu teknoloji, tıraş bıçağının cilt üzerinde yarattığı basıncı önemli ölçüde azaltıyor ve cildi gerginleştirip düzelterek tıraş bıçaklarının cilt üzerinde daha az basınç ve sürtünme ile hareket etmesine olanak tanıyor.

İlginizi çekebilir:  Engelsiz Tivibu, Responsible Business Awards'ta finalde

Ayrıca, yeni Gillette SkinGuard Sensitive’de erkeklerin konforunu en üst seviyeye çıkarmak için tıraş bıçaklarından önce ve sonra kayganlaştırıcı bantlar bulunuyor.”

Erkeklerin yüzde 70’inin cildi hassas

P&G Araştırma Geliştirme ve Erkek Bakım Dünya Başkan Yardımcısı Jean İbrahim ise, dünya çapındaki erkeklerin %70’inin hassas cilde sahip olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

“Biz her erkeğin kendi cildine uygun bir tıraş bıçağına sahip olmayı hak ettiğini düşünüyoruz. Bunun için devrim yaratan Gillette SkinGuard Sensitive’i tahrişi önleyecek şekilde tasarladık.

Artık erkeklerler her sabah kendilerini daha iyi hissedebilir ve tahrişin yarattığı problemler olmadan özgüvenle en iyi hallerinde görünebilirler.”

Görsel ve duyusal semptomları azaltıyor

Dermatolog Dr. Jared Jagdeo tıraş kaynaklı cilt problemleri ve çözümü Gillette SkinGuard Sensitive için şunları söylüyor:

“Hassas ciltler batma, yanma ve hassasiyet açısından insanların düşündüğünden daha yaygın ve birçok değişken tarafından uyarılır. Bazı erkekler, tahrişin ya da kızarıklığın tıraş ile birlikte geldiğini ve bir çözümü olmadığını düşünüyor.

Fakat ezber bozan klinik araştırmalar Gillette SkinGuard’ın hassas ciltler üzerinde görsel ve duyusal semptomları önemli ölçüde azalttığını gösteriyor.

Hassas cilde sahip erkekler için tasarlanan ve klinik onaylı bu yeni tıraş bıçağını hastalarımla paylaşmak için heyecan duyuyorum.”

Gillette SkinGuard Sensitive

Traş köpüğü ve jeliyle birlikte kullanılabilir

Ayrıca Gillette, Gillette SkinGuard Sensitive Tıraş Bıçağı ile birlikte Gillette SkinGuard Sensitive Tıraş Köpüğü ve Jel’ini de tüketicilere sunduğunu duyurdu.

Şirket yetkilileri, Gillette SkinGuard ailesi hem tıraş bıçağı hem köpük ve jelin birlikte kullanıldığında tek kayganlaştırıcı bantlı normal tıraş bıçaklarına göre tahrişe karşı 4 kat daha etkili bir çözüm olduğu gürüşünde.

Gillette SkinGuard Sensitive Tıraş Makinesi Tavsiye Raf Satış Fiyatı: 48.50 TL
2’li Yedek Tıraş Bıçağı Tavsiye Raf Satış Fiyatı 64.90 TL
Gillette SkinGuard Sensitive Tıraş Köpüğü Tavsiye Raf Satış Fiyatı 18.50 TL
Gillette SkinGuard Sensitive Tıraş Jeli Tavsiye Raf Satış Fiyatı 21.90 TL

Gillette SkinGuard Sensitive tanıtım toplantısını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan “İnternet” ile Liz Yayınları tarafından yayımlanan “Teknoloji ve Hayat” adlı kitapların yazarı. Sürekli Basın Kartı sahibi. Bilişim Medyası Derneği ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir