Sen International Başkanı Av. Mazlum Şen

Girişimci vizesiyle Kanada’ya göçmenlik fırsatı

Göçmenlik Programı, Kanada’da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi ile Start-up’ların uluslararası bir kimliğe ulaşmasını sağlıyor.

24 Eylül Salı günü İstanbul’daki Four Seasons Hotel’de fikre önem veren tüm yatırımcıları “Start-up Yatırımı ile Kanada Göçmenliği” etkinliğinde bir araya getiren Sen International, Kanada Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş Melek Yatırımcı veya Kuluçka Merkezleri (inkübatör) parlak fikirleri dünya sahnesinde yerini almak üzere onaylarken, aynı zamanda bu projelere başlangıç sermayesi koymak isteyen yatırımcılara güven veren bir ortam sağlıyor.

Göçmenlik Programı, Kanada’da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi ile başarılı bir şekilde şirketleşmeyi hedefliyor. Destek mektubu almış, şirket kurulmasına onay verilmiş projeler kontrollü bir şekilde yatırım alırken, yatırım yapan girişimcilere de göçmenlik için başvurabilme hakkı sunuyor.

Kevin Sterling, Bahar Gürel ve Mazlum Şen
Kevin Sterling, Bahar Gürel ve Mazlum Şen

Türk Start-Up’lara hatırı sayılır yatırım

Gerçekleştirilen etkinlikte Sen International Başkanı Av. Mazlum Şen, şunları söyledi: “Çeyrek asırlık tecrübemiz ile Türkiye’nin en seçkin girişimcilerini keşfediyor ve projelerine uluslararası bir kimlik kazandırıyoruz. Yolun başındaki veya kağıt üstündeki Start-up ların gerçek yatırımcılarla buluşmalarını sağlayıp, hatırı sayılır yatırım almalarında önemli bir rol oynuyoruz.

Bununla birlikte, Start-up Girişimci Vizesi ile fikir sahibi, katılımcı ortak ve ailelerinin göçmenlik statüsü kazanmalarına hukuk firması olarak yardımcı oluyoruz. Kanada Göçmeni olmak isteyen yatırımcılarımızın ortak paydasında çocuklarının iyi bir eğitim alarak, dünya vatandaşı olmalarını istemeleri yatmakta.

Bu anlamda gelecek vaad eden bir ülke olarak Kanada Göçmenlik prosedürleri ise, gün geçtikçe zorlaşmakta. Bizim geliştirdiğimiz model ile Start-up’ların fon giriş sorunlarını çözerken, yatırım yapan girişimcilerin de göçmenlik edinmelerini sağlıyoruz.”

Keiretsu Forum Başkanı Kevin Sterling
Keiretsu Forum Başkanı Kevin Sterling

“Start-up Yatırımı ile Kanada Göçmenliği” etkinliğinde konuşma yapan risk sermayesi şirketi Keiretsu Forum Başkanı Kevin Sterling, “Sen International aracılığıyla Türk şirketlerinden Start-up alanında yenilikçi ve uzun vadede beklentileri karşılayacak geri dönüşler aldık. Bu çalışmaların önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edeceğini bekliyoruz” dedi.

Sen International Başkan Yardımcısı Bahar Gürel
Sen International Başkan Yardımcısı Bahar Gürel

Etkinlikte Sen International Başkan Yardımcısı Bahar Gürel de, yatırımcılara sundukları göçmenlik desteğiyle ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Şirketimizi dünyaya açmak istedik ve ilk durağımız Kanada oldu

Evdekibakicim.com kurucu ortağı ve CEO’su Miraç Bal, ”Uzun yıllardır Türkiye’de hizmet vermekte olduğumuz Evdekibakicim.com şirketimizi dünyaya açmak istedik ve ilk durağımız Kanada oldu” dedi.

Evdekibakicim.com kurucu ortağı ve CEO’su Miraç Bal
Evdekibakicim.com kurucu ortağı ve CEO’su Miraç Bal

Miraç Bal, “Sürece başlarken, Sen International aracılığıyla Kanada hükümetinin sunmuş olduğu göçmenlik yasasındaki avantajlar sayesinde doğru yatırımcılarla bir araya geldik. Bu noktada Sen International bizi risk yönetim şirketi olan Keiretsu Forum ve kuluçka merkezleriyle (inkübatörlerle) buluşturdu” dedi.

Fikrin fikrin sürdürülebilir ve ticari hayata entegresi önemli

Bal, “Ayrıca fikrin sürdürülebilir ve ticari hayata entegre etmek en önemli işlerin başında geliyor. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için öncelikle vizyon, daha sonra strateji, taktiksel plan, iş akışları, proje yönetimi ve bunları uygulayacak iyi bir takım gerekir” şeklinde sözlerini bitirdi.

Girişimcilik yoluyla göçmenlik başvurusu nasıl yapılır?

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir