Groupon, İstanbul’u bölge merkezi seçti

Groupon, şirketin gelişen pazarlar bölge merkezinin İstanbul olacağını duyurdu. Groupon, İstanbul’u merkezi coğrafi konumu, yenilikçi bir niteliğe sahip pazarı ve e-ticarete odaklılığı nedeniyle seçti. Groupon’un Amerika dışındaki ülkeler için uluslararası merkezi İsviçre’nin Schaffhausen kentinde bulunuyor.

İstanbul merkezli bölge, EMA (Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü PJ Vandepitte tarafından yönetilecek. Üç yıldır Groupon’da görev yapan Vandepitte, en son Groupon Benelüks’ün Genel Müdürlüğü görevini üstleniyordu. Daha önce McKinsey & Company ve Deloitte’ta çalışan Vandepitte, 2007 yılında INSEAD’den mezun olmuştur.

Groupon International’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Veit Dengler, “Türkiye iki kıtanın merkezinde bulunuyor. Gayri Safi Milli Hasılası Çin’e yakın bir hızda büyüyen bir ülkede, gelişen pazarlar operasyonunu kurmak önemli bir fırsat. Türkiye’deki varlığımızı ileride genişletmeyi düşünüyoruz. PJ Vandepitte’in bölge yönetiminde ve Onur Aydın’ın Ülke Müdürlüğünde kendimizi güvende hissediyoruz,” dedi.

Groupon, Türkiye’de ŞehirFırsatı iştiraki ile çalışıyor. Şirket, Rusya, Polonya, İsrail, Romanya, Ukrayna, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri için Gelişen Pazarlar Bölge Merkezi olarak, satış, pazarlama ve iş geliştirme birimlerini İstanbul’da merkezileştirecek. Ayrıca, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için finans, operasyonlar ve iş liderlik ekiplerini de İstanbul’da konumlandıracak.

Türkiye’nin ilk grup satın alma sitesi olan Şehir Fırsatı’nı hayata geçiren Groupon, yıl sonunda Üye İş Yeri Merkezi (Merchant Center) ve Akıllı Kampanya (Smart deals) gibi yeni kişiselleştirme teknolojilerini de sunacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir