‘Hacker’lar konferansa Beyaz Saray’ı çağırmadı

ABD’nin Las Vegas kentinde uluslararası hacker konferansı DefCon açıldı. Bu yıl katılımcı sayısı bakımından rekor kırıldı, konferansa 15 bin hacker katıldı.

Forum katılımcıları, bu yıl en çok ABD yönetiminin yaptıklarını tartışmayı planlıyor. Büyük ihtimalle, Amerikan istihbarat kurumlarının dünya genelinde insanların telefon konuşmalarını dinlenmek ve internet yazışmalarını izlenmek için kullandığı PRISM programı konuşulacak. Gizli program hakkında bilgiyi eski CIA ajanı Edward Snowden açıklamıştı.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Beyaz Saray, bu yıl DefCon’a davet edilmedi. Daha önce ABD hükümeti temsilcileri tüm konferansa katılmıştı. Yetkililer bu etkinliklerde yeni personel arıyor veya tam aksine bilgisayar korsanlarını tutukluyordu. 2011 yılında DefCon’da, elektronik kitapları indirmek için özel bir program tasarlayan Rusyalı bir hacker tutuklanmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir