Her yüz Facebook hesabından dokuzu sahte

Facebook, ‘sahte hesapların daha çok ‘Endonezya ve Türkiye gibi daha az gelişmiş piyasalarda’ olduğunu açıkladı. Her yüz Facebook hesabından dokuzu sahte.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, son borsa raporunu yayınladı. Raporda yer alan bilgilere göre, 955 milyon aktif Facebook kullanıcısının 83 milyonu aslında hayalet kullanıcılar.

Her yüz hesaptan dokuzu, suçlularca ya da evcil hayvan gibi insanları temsil etmeyen şeyler adına açılmış hesaplar. Facebook, bu durumu sınırlandırmaya ya da tamamen sonlandırmaya çabaladığını bildirdi.

Deutsche Welle’nin haberine göre sosyal paylaşım sitesi, hesapların yaklaşık yüzde 1,5’inin istenmeyen mail göndermek için kullanan suçlulara, yüzde 4,8’inin de iki ya da daha fazla hesabı bulunan aynı kişilere ait olduğunu duyurdu.

Ev hayvanları ya da “insan olmayan diğer varlıklar” için de Facebook hesaplarının bulunduğu belirtildi. Hesapların yüzde 2,4’ü bu grubu temsil ediyor. Facebook raporunda, “sahte hesapların daha ziyade Endonezya ve Türkiye gibi daha az gelişmiş piyasalarda gözlemlendiğini” yazdı.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Ünlü matematikçi John Nash trafik kazasında öldü

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir