Kara kış Türk Telekom ekiplerini yıldıramadı

Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü’nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından parçalanan, daha sonra da hırsızlar tarafından 450 metresi çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri acil müdahale etti. Ağır kış koşullarında olay yerine 1 saatten fazla yürüyerek ulaşan ekipler, yeniden kablo çekerek iletişimi yeniden sağladılar.

Değer odaklı müşteri yaklaşımını esas alan Türk Telekom, müşterilerine en iyi ve kesintisiz hizmeti verebilmek adına zorlu kış şartlarında da durmadan çalışmalarını sürdürüyor. Ülke ekonomisi açısından da önemli ekonomik kayıplara neden olan kablo hırsızlıklarına karşı mücadele veren Türk Telekom ekipleri, zararı en kısa sürede gidermek amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyorlar.

Bu kapsamda Samsun Atakum İlçesi Kayagüney Köyü’nde 37 telefonun bağlı olduğu ve önce avcılar tarafından tüfekle parçalanıp, bu arızanın ıslahı yapılırken hırsızlar tarafından 450 metrelik bölümü çalınan kablo sorununa Türk Telekom ekipleri tarafından müdahale edildi. Yolların kapalı olduğu yoğun kış ve arazi şartlarında, arıza ekipleri yolun kapandığı noktada, arıza noktasına bir saatten fazla yürüyerek ulaştı.

turktelekom1

Bölgeye ekiplerinin azimle yaptıkları çalışmalar sonrasında yeniden kablo çekildi. Hatlara verilen zararlar sonucu yaşanan kesintiler nedeniyle iletişim özgürlükleri engellenen Kayagüney Köyü sakinleri telefon ve internet hizmetlerini yeniden almaya başladılar.  Türk Telekom ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar, “Ya bu sırada acil bir durum olsaydı, şehre nasıl haber verecektik?” diyerek kablo hırsızlarına tepkilerini dile getirdiler.

Bu mücadelede vatandaşların duyarlı yaklaşımları ve desteğinin önem taşıdığını vurgulayan Türk Telekom yetkilileri, şüpheli durumların ivedilikle güvenlik birimlerine haber verilmesini beklediklerini vurguluyorlar.

Yeni yatırımlarını hızla hayata geçirirken, hizmetlerinin kusursuz şekilde sürdürülebilmesi için her türlü önlemi titizlikle alan Türk Telekom yetkilileri, sadece İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde değil, yurt genelinde yaşanan kablo hırsızlık olaylarının ülke ekonomisine önemli zararlar verdiğini ve binlerce bireysel ve kurumsal müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engellediğini söylüyorlar.

Hafta başında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce çeşitli illerde gerçekleştirilen operasyonda kablo hırsızlığı yaptıkları belirlenen 45 kişi gözaltına alınmış, 18 kişi tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir