Hitay Yatırım Holding 2014’te yüzde 74 büyüdü

2014 yılını yüzde 74 oranında büyüme ile tamamlayan Hitay Yatırım Holding’in konsolide bazda cirosu 928 milyon TL’ye ulaştı.

Türkiye’nin önde gelen yatırım grupları arasında yer alan Hitay Yatırım Holding, 2014 yılında konsolide bazda gerçekleşen 928 milyon TL’lik ciro ile yüzde 74 oranında büyüme yakaladı. Bilgi teknolojileri, finansal hizmetler, ödeme sistemleri, online araştırma, güvenlik teknolojileri gibi alanlarda faaliyetleri bulunan Hitay Yatırım Holding’e bağlı şirketlerin 2013 yılı konsolide cirosu 535 Milyon TL olarak gerçekleşmişti.

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Hitay Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, “Yüzde 30 oranında büyüme elde ettiğimiz 2013’ün ardından, 2014 yılında büyüme oranımızı katlayıp yüzde 70’in üzerine çıkarmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu önemli büyümede, şirketlerimizin organik büyüyerek imza attığı başarılı çalışmaların olduğu kadar, payımızın arttığı ve yüzde 50 hissemizin bulunduğu Bilyoner.com’un performansının da önemli rolü var” dedi.
2015’te ciro hedefi 1 milyar TL’nin üzerine çıkmak

Başkan Emin Hitay, “2014’te elde ettiğimiz başarıyı 2015 yılında da sürdürerek, konsolide ciromuzu yüzde 20 büyüme ile 1 milyar 100 milyon TL’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Hitay Yatırım Holding’in portföyünde bulunan şirketler şöyle sıralanıyor: Türkiye’nin önde gelen sistem entegrasyon ve saha hizmetleri firmalarından Teknoser; Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online pazar araştırma şirketi DORinsight ve platformu Napolyon.com; faktoring şirketi Arena Faktoring; perakende pazarına yönelik, ödeme sistemleri çözümleri sunan 2Nokta; güvenlik teknolojileri çözümleri sunan Exim ile Türkiye’nin ilk ve lider yasal online spor ve şans oyunları platformu Bilyoner.com.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir