Hollywood’da uzaylı istilası

Uzaylıların Ay’ı yok etmesinin ardından insanoğlunun Dünyayı terk etmesi, dev robotlarla canavarların savaşı, insanları istila eden uzaylı ruhlar ya da kaçırma vakaları… Son dönemde Hollywood yapımı çok sayıda yeni film, bu ve benzeri konuları işliyor.

Tom Cruise ve Morgan Freeman’ın başrollerini üstlendiği Oblivion adlı filmde, Ay, uzaylılar tarafından yok edilince Dünya yaşanmaz hale geliyor. Bunun ardından Tom Cruise, insanlığı kurtarmaya çalışıyor. 120 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film, 2077 yılında geçiyor.

Filmin yönetmeni Joseph Kosinski, “Biz gittikten sonra yaşamın nasıl olacağını düşünmek konusunda doğal bir cazibe var şeklinde” konuşuyor.

Oblivion’u haziran ve temmuz aylarında çok sayıda uzaylı ve kıyamet senaryolu filmler izleyecek. Yönetmen M. Night Shyamalan’ın “After Earth” filmi de bunlardan biri. Filmin başrolünde Will Smith oynayacak. “This is the End”, “World War Z” ve “Pacific Rim” gibi filmler de yazın izleyiciyle buluşacak.

Deutsche Welle’nin haberine göre, İngiliz komedi filmi “The World’s End” ise ağustos ayında vizyona girecek. Syracuse Üniversitesi popüler kültür profesörü Bob Thompson, bu trendin özellikle ekonomi, çevre ve siyasi sorunlar nedeniyle ABD’liler arasında oluşan güvensizlik duygusunu yansıtıyor olabileceğini düşünüyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir