3D baskı

HP, yeni Metal Jet S100 ile 3D baskı alanında ezber bozuyor

HP bu çözümle medikal, endüstriyel, tüketim malları ve otomotiv sektörlerindeki müşterilerin 3D metalleri ölçeklendirmesine yardımcı oluyor. HP ile işbirliği kuran ve sürdürülebilirlik, verimlilik gibi alanlarda dünya lideri Schneider Electric ise Metal Jet baskılı yeni parçalar tasarlayıp üreterek çığır açan uygulamalar geliştiriyor.

HP, 2022 Uluslararası Üretim Teknolojisi Fuarı’nda (IMTS) Metal Jet S100 3D Baskı çözümünü duyurdu. Yenilikçi tasarımları ve ürünleri hızlandıran ve kaliteli parçaların büyük miktarlarda dijital olarak basılmasını sağlayan HP Metal Jet S100, sektörleri dönüştürüyor ve 3D metallerin seri üretime ölçeklendirilmesine yardımcı oluyor.

Dördüncü sanayi devriminin ilk aşamalarındayız. 3D baskının hızla büyümesi sayesinde tasarımlar hızlanırken süreç geliştirmeleri iyileşti. HP, sektörde öncü bir adım atarak işletmelerin bu süreçte yeteneklerini geliştirmelerine destek oluyor.İmalat sektörü son on yılda büyük bir evrim geçirdi ve şu anda yaklaşık 12 trilyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor Dördüncü sanayi devriminin ilk aşamalarındayız. 3D baskının hızla büyümesi sayesinde tasarımlar hızlanırken süreç geliştirmeleri iyileşti. Şimdi ise HP, sektörde bir ilk olarak gerçek ölçek ekonomilerini hayata geçirme kabiliyetine öncülük ediyor.

Yeni HP Metal Jet S100

HP Metal Jet S100 hem yazılım hem de donanım alanında müşteri ve tasarıma yönelik uçtan uca tedarik zinciri çözümlerine odaklanarak küresel metal üretim sektörünün dijital anlamda yeniden keşfedilmesinin kapılarını açıyor.

Metal Jet S100, endüstriyel üretim kabiliyetleri, entegre iş akışı, abonelik ve hizmet çözümleri sunarak müşteriler için teknik ve ticari avantajlar sağlıyor. İş dönüşümü hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Modüler ürün, yapı birimlerinin dört farklı istasyon arasında hareket etmesini sağlayarak kullanıcıların seri metal üretimi için sürekli olarak büyük ölçekte üretim yapmasına olanak tanıyor.

HP Metal Jet teknolojisinin en önemli avantajları şöyle sıralanıyor:

İnovatif Yeni Tasarımlar: Metal parçaları hafifletmek veya birleştirmek için yeni geometriler, yoğunluk kontrolü ve tasarımlar 3D baskı ile mümkün olanın sınırlarını zorluyor.
Daha İyi Müşteri Ekonomisi: Parçaları oluşturmak için gereken işlem adımları kısalırken, el işçiliği veya karmaşıklıktan kaynaklanan maliyetler azalıyor ve tedarik zinciri boyunca verimlilik sağlanıyor.
Üretkenlikte Artış: Bağlayıcı püskürtme, üretkenliği on kat artırabiliyor ve noktasal işleme kıyasla katman katman işlemeye olanak tanıyor. İzotropik özellikler ayrıca işlem sonrası ve destek kaldırma gerektirmiyor ve metal tozlarının kullanımı da lazer tabanlı 3D baskı tozundan daha uygun maliyetlidir.
Parça Kalitesini Artıran Daha Yüksek Çözünürlük: HP baskı kafaları, geometriyi yeniden tanımlayarak ve yüksek çözünürlük ve sistem sağlamlığı sunarak onlarca yıllık endüstriyel termal inkjet teknolojisi gelişmelerinden yararlanıyor ve toplu 3D metal parçaları ticari üretim için uygun bir seçenek haline getiriyor.

İlginizi çekebilir:  Kaspersky Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu yayınlandı

Yenilikçi işbirliği, çığır açan uygulamalar

Yeni üretim uygulamaları, Metal Jet’in üretkenliğe katkısı, parça maliyetinin düşük olması ve olağanüstü kalite gibi avantajlarını vurguluyor.

HP şimdiden GKN, Parmatech, Cobra Golf, Legor Group ve Volkswagen gibi önde gelen iş ortakları ve müşterilerle güçlü bir ivme yakaladı. HP ayrıca hidrolik sistemler ve valflere odaklanan yenilikçi bir endüstriyel şirket olan Domin Digital Motion, gelişmiş rotasyonel motorlar geliştiren bir startup olan Lumenium ve Schneider Electric gibi dünya çapında yeni iş ortakları ve müşterilerle seri metal üretim fırsatları üzerinde işbirliği yapıyor.

Schneider Electric Kuzey Amerika Güç Ürünleri ve Sistemleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Lotfy, “HP ile yaptığımız bu işbirliği sonucunda ortaya çıkan yeni olanaklar bizi heyecanlandırıyor. Sürekli olarak daha sürdürülebilir, çevik inovasyonların geliştirilmesini sağlayacak çözümlerin peşindeyiz. Ekiplerimiz HP Metal Jet’ten yararlanarak dijital üretim ve 3D baskının faydalarını gösteren kanıtlanmış bir kullanım örneği sundu. Sürdürülebilirlik ve Elektrik 4.0 ile ilgili çözümler arayan müşterilerimizin büyüyen taleplerini karşılayan daha birçok uygulamayı ortaya çıkarmayı dört gözle bekliyoruz” diyor.

Fitbit Versa 2 akıllı saat incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir