Huawei Türkiye’deki iş ortakları ağını genişletiyor

Huawei, Türkiye’deki 6 bölgede yer alan 12 şirketle 2 yıllık iş ortaklığı anlaşması imzaladı. Anlaşmaya dahil olan şirketler, Huawei’nin farklı alanlardaki projelerinde tedarikçi olarak yer alacaklar.

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri çözümleri üreticisi Huawei, Türkiye’deki 6 ayrı bölgeye dağılmış 12 şirketle 2 yıllık iş ortaklığı anlaşmasına imza attığını duyurdu.

Huawei, yeni iş ortaklarının seçiminde sektör tecrübesi, Huawei ile birlikte çalışma deneyimi, finansal durum, sağlık ve güvenlik standartları, sürdürülebilir kaynak yönetimi ve gelişmeye açıklık gibi kriterleri temel aldı.
Huawei’nin anlaştığı şirketler arasında EBA, ARTITEL, UFUK, NETMON, GETES, ÖZSİSTEM, ISKA, DEKA, ULUSER, ERİŞİM, ATAKOM ve GÜVENAY gibi isimler yer alıyor. Huawei, iş ortaklığı anlaşması yaptığı şirketlerden öncelikli olarak Evrensel hizmet projesi, VDF MSP, TT WIMAX ve Avea Roll-out projelerinde hizmet alacak.

“İş ortaklarımızla Türkiye’nin her yerinde hayatı iletişimle zenginleştiriyoruz”

Huawei Türkiye Genel Müdürü Zhao Gang “Genel olarak 2013 yılında artan iş hacmimize paralel olarak iş ortaklarımızın potansiyeli de arttı. Böylelikle Türkiyedeki 6 bölgedeki iş ortakları ile iş hacmini gelişimine, istihdamın artmasına, iş ortaklarımızın yetkinliklerinin eğitimlerle gelişimine ve uzun dönemli zengin iş ortağı portföyü ile, Türkiye’nin her yerinde hayatı iletişimle zenginleştiriyoruz. İnovasyonda önde gelen bir firma olarak, iş ortaklarımızın bilişim alanındaki yetkinliklerini de arttırmaya devam ediyor olacagız” şeklinde ifade etti.

“Huawei olarak üçlü bir kazan-kazan zinciri kurduk”

Konu hakkında bilgi veren Huawei Türkiye Satınalma Direktörü Ömür Önhon “Bu yıl ülkemizin her köşesinde, iş ortaklarımızın desteğiyle müşterilerimizin memnuniyetini ve Huawei’ye olan güvenlerini pekiştirecek zorlu işlere imza attık. Bu başarı, gelecekte alacağımız projelerin ve birlikte çalıştıgımız iş ortaklarımızın da iş hacimlerinin artmasına yarayacaktır. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla oluşturduğumuz, Huawei olarak tam ortasında yer aldığımız üçlü kazan-kazan-kazan zinciri ile 2014 yılında da yüksek kalitede ve hızda, başarılı işlere imza atacağız” dedi.

“Artıtel, Huawei ile kurulup Huawei ile büyüyen bir Türk firması”

Artotel Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Erçoban ise “Huawei ile işbirliğimiz uzun yıllara dayanıyor. Artıtel, Huawei ile kurulup Huawei ile büyüyen bir Türk firması Wimax ve Evrensel hizmet projesi ile köylere, Vodafone MSP projesi ile de 3 bölgede (İzmir, istanbul, Diyarbakır) çalışmalar yapıyoruz. Teknik anlamda da gelişimize destek veren bir firma olan Huawei ile umarım uzun yılar birlikte çalışma imkanımız olur.

“Huawei, Türk firmaları yurtdışındaki projelerle de büyümelerini destekliyor.”

Özsistem Genel Müdürü Nihat Şahin “Huawei firması, kullandığı teknoloji, yöntemler ve uzman kadrosuyla telekomünikasyon sektöründe yer alan firmalara ışık olmaktadır. Sektörde çok kısa zamanda lider konuma gelen Huawei ile çalışmak; bir çok firmaya olduğu gibi bizlere de hem yurt içi hem de yurt dışı projelerinde tecrübe kazandırıyor. Ülkemize kazandırdığı değerler yanında Türkiye’de çalıştığı firmaları yurt dışı projelerine de davet edip yeni ufuklar kazandırdığı gibi ülke tanıtımı ve gelirleri için de rol üstlenmektedir.

100 Milyon Doların Üzerinde Yerli Satınalma Gerçekleşti

Huawei, istihdam ve Ar-Ge ürünü ihracatının yanı sıra, geniş ekosistemiyle Türkiye’deki yerel şirketleri destekleyerek, Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor. Huawei, Bugüne kadar Türkiye’deki 60 iş ortağı üzerinden 100 milyon doların üzerinde satın alma gerçekleştirdi. Ayrıca Huawei, iş ortaklarının iş yaptığı diğer bölgelerde de tanınmasına destek oluyor ve Türkiye’de yetiştirdiği insan kaynağının diğer bölgelere de açılması için fırsat yaratıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir