İki kamu kurumu daha Belgenet’i tercih etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğü de Belgenet’e katıldı.

Türksat AŞ’den yapılan açıklamaya göre, elektronik belge yönetim sistemlerinde çığır açan Belgenet’in, kamu kurum ve kuruluşlarının birinci tercihi olmaya devam ettiği ifade edilerek, son olarak kapsamlı teşkilat yapısına ve yüksek kullanıcı sayısına sahip Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğünün de Belgenet ailesine katıldığı bildirildi.

Açıklamada, Belgenet’in, teknik-yasal standartlara ve regülasyonlara uyumu, mobil çözümleri, arşiv sistemi, kriptolama, kişi ve rol bazlı yetkilendirme, erişim denetimi, güvenlik testleri, loglama ve benzeri güvenlik özelliklerinin yanı sıra sürekli Ar-Ge çalışmaları ile kullanıcılarına sürdürülebilir bir hizmet sunduğu kaydedildi.

Türksat AŞ’nin hizmet kalitesini her geçen gün artırdığı vurgulanan açıklamada, işletim sistemlerinden bağımsız çalışan, sistem yöneticisi seviyesinde kurumlara özel uyarlamalara imkan veren, arayüz ve konfigürasyon esnekliğine sahip Belgenet’in, aynı zamanda doğayı da koruduğu belirtildi.

Basılı evrak ve yan ürünlerin kullanımının azaltılmasıyla her bir kuruma yüzbinlerce lira tasarruf sağlayan sistemin, binlerce ağacı da kesilmekten kurtardığına işaret edilen açıklamada, son katılımlarla birçoğu bakanlık ve üst kurul seviyesinde olmak üzere 20’ye yakın kamu kurumunun Belgenet’i kullandığı belirtildi. Açıklamada, Belgenet’in kamunun ortak elektronik belge yönetim sistemi olma yolunda emin adımlarla ilerlediği ifade edildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir