İlker Kuruöz Zingat.com Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Doğuş Teknoloji CEO’su İlker Kuruöz, Zingat.com’un yeni Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

İlker Kuruöz kimdir?

1970 doğumlu İlker Kuruöz, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans ve yüksek lisans bölümlerinden mezun olduktan sonra, 1994 yılında Amerika’da çalışma hayatına başladı. Kısa bir süre sonra Türkiye’ye dönen Kuruöz, 2000-2006 yılları arasında Garanti Teknoloji’de Uygulama Geliştirme Bölüm Müdürü olarak çalıştı.

Bu dönemde yoğun olarak Garanti Bankası internet bankacılığı altyapı geliştirme çalışmaları, alternatif dağıtım kanalları dönüşüm projeleri ve Doğuş Otomotiv Turkuaz yazılım geliştirme projeleri içerisinde etkin rol aldı.

2006 yılında kısa bir dönem Accenture’da Teknoloji Danışmanlığı Grup Yöneticisi pozisyonunda sorumluluk alan Kuruöz, 2007 yılında Turkcell’deki görevine başladı. Bugüne kadar sırasıyla Teknik Çözümler Bölüm Müdürü, Chief Information Officer, Chief Digital Officer ve Chief Technology Group Officer görevlerinde çalıştı.

Kısa bir dönem vekâleten Turkcell Genel Müdürlüğü pozisyonunu icra eden Kuruöz, eş zamanlı olarak Turkcell’in yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif rol üstlendi.

19 Eylül 2016 tarihinde başladığı Doğuş Grubu’nda Chief Technology Officer ve Doğuş Teknoloji CEO görevini sürdürmekte olan Kuruöz, son olarak Zingat.com yeni Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir