İndeks, Microsoft PC aksesuarlarının tek distribütörü

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri şirketi İndeks Bilgisayar, Microsoft ile yıllardır süren işbirliğini güçlendirdi. Bundan böyle Microsoft PC aksesuarlarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörlüğünü İndeks Bilgisayar yapacak.

Bilişim teknolojilerinde dünyanın önde gelen markası Microsoft, PC aksesuarlarının distribütörlüğü ile ilgili yetkiyi Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri şirketi İndeks Bilgisayar’a verdi. Bu işbirliğiyle Microsoft’un klavye, mouse ve hoparlör ürünlerini içine alan PC aksesuarları segmentinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü İndeks Bilgisayar oldu.

Uzun yıllardır Microsoft ürünlerinin distribütörlüğünü yaptıklarını vurgulayan İndeks Bilgisayar Genel Müdürü Banu Sürek, bu işbirliğinin bilişim teknolojileri sektöründe ortaya koydukları farkı güçlendireceğini söyledi. İndeks Bilgisayar olarak farklı kanallardan tüketiciye ulaşan bayilere ürün tedarik ettiklerini ifade eden Sürek, sözlerine şöyle devam etti:

“Perakende kanalı şirketimizin düzenli tedarik yaptığı, BT sektörünün önemli bir kanalı. Microsoft donanım ürünleri de tam olarak perakende kanalının bir parçası olması ile öne çıkıyor. Söz konusu ürünler, Türkiye’deki en büyük perakende zincirlerinde pazara sunuluyor. Bu işbirliği sayesinde artık bu zincirlere tek distribütör olarak düzenli şekilde ürün sağlayacağız. Microsoft’un oldukça kaliteli ürünleri ile bizi rekabette doğru konumlandırabilecek ürün gamına ulaştık.”

Banu Sürek, Microsoft PC aksesuarları ürün grubuyla ilgili hedeflerini ise şöyle açıkladı: “Bu işbirliği ile hâlihazırda yoğun ticaretimiz olan perakende zincirleri, ara toptancılar, bayi ve alternatif kanallardaki ürün çeşitliliğimizi artırmayı ve kendi segmentinde kaliteli çözümleriyle öne çıkan Microsoft donanım ürünlerini BT sektörü ile alternatif kanallarda doğru konumlandırmayı hedefliyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir