İnsan Odaklı Toplum Vizyonu, Fujitsu Forum 2014’de şekillendi

Fujitsu tarafından her yıl düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük BT etkinliği olarak kabul edilen Fujitsu Forum, 90’ı aşkın ülkeden 13 binden fazla ziyaretçinin katılımı ile Münih’de gerçekleşti. Fujitsu Forum’a, bu yıl tüm dünyadan 13 binden fazla bilişim profesyoneli ve fikir lideri ile yaklaşık 90 ülkeden 3 binden fazla kuruluş, 600 uzman konuşmacı, 164 basın mensubu ve 45 analist katıldı.

Almanya’nın Münih kentindeki Messe Uluslararası Kongre Merkezi’nde 19 – 20 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Fujitsu Forum bu yıl geçen yıla kıyasla yüzde 20 daha fazla ziyaretçi ağırladı. Bu önemli etkinliğin açılışında, “Dijital Dönüşüm” başlığı Fujitsu “Chief Technology Officer”ı Dr. Joseph Reger tarafından ele alınırken “Toplum İçinde Fujitsu” konusu EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Duncan Tait tarafından sunuldu.

Her yıl bilişim uzmanlarının büyük ilgi gösterdiği etkinliği Avrupa, Çin, Avustralya, Hindistan ve Güney Afrika’dan 164 gazeteci izledi. Gerçekleşen 31 adet paralel oturumda “Entegre Altyapı”, “Yaratıcı Akıl” ve “İnsanın Güçlendirilmesi” konuları tartışıldı.

Fujitsu Forum 2014’ün gerçekleştiği Messe Uluslararası Kongre Merkezi’nde 3 bin 500 metrekarelik Fujtsu Demo Merkezi kuruldu. Demo Merkezi’nde Fujitsu’ya ait ürün ve çözümlerin yanı sıra, Fujitsu iş ortakları ve işbirliği yapılan pek çok firmanın son teknoloji örnekleri, çözüm ve hizmetleri yer aldı.

Katılımcıların büyük ilgi gösterdiği Fujtsu Demo Merkezi’nde birbirinden değerli bilişim uzmanları Fujitsu Forum süresince katılımcılara bilgi vermek, sorularını yanıtlamak üzere hazır bulundu. Ziyaretçiler Demo Merkezi’nde ayrıca Fujtsu ürün ve çözümlerinin yer aldığı örnek projeleri de inceleme şansı yakaladılar.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir