Instagram’da Kuzey Kore’den ilk video

Kuzey Kore yönetiminin yabancılara ülke içinde cep telefonu kullanmaya izin verdikten sonra bu ülkede foto ve video blogging gelişmeye başladı.

Instagram’a videoları şimdilik Kuzey Kore’yi ziyaret eden gazeteciler ve turistler yüklüyor. Özellikle Associated Press’in önde gelen fotoğrafçılarından David Guttenfelder’in videoları popülerlik kazandı.

Otel penceresinden kaydedilen video görüntülerinde birçok Pyongyang mahallesinin geceleri tamamıyla ışıksız kaldığı görülüyor.

Ayrıca ülkeyi ziyaret eden her bir yabancıya eşlik etmesi ve Kuzey Kore’nin “çirkin” baraklarını ve bozuk yollarını fotoğraflamasına izin vermemesi için görevlendirilen rehberden habersiz olarak araba camlarından kaydedilen videolar da internete yüklendi.

Rusya’nın Sesi’ne haberine göre, Guttenfelder, videoları, Nisan 2013’te, Kore Yarımadası’ndaki krizin doruk döneminde çekti. Instagram’a yüklediği görüntülerin bir derlemesi de YouTube’a yerleştirildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir