Intel Security McAfee ile 2017’ye hazır

Intel Security, hızla gelişen siber tehditlere karşı etkinliği artırılmış yeni tüketici güvenlik ürünlerini açıkladı. Kullanıcıların dijital hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Intel Security, cihazlar arası güçlü bir güvenlik için yenilikçi ürün portföyünün kalbine yeni nesil bir anti-zararlı yazılım motoru yerleştirdi. Böylece yapılan analizleri buluta aktararak daha etkili ve verimli bir denetim sunuyor.

Intel Security, 2017 tüketici güvenlik ürün portföyünü açıkladı. Hızla değişen ve gelişen siber tehditlere karşı etkinliği geliştirilmiş ürünler tasarlayan Intel Security, portföyünün merkezine yeni nesil bir anti-zararlı yazılım motoru yerleştirdi. Bulut kullanımının artırıldığı bu sistemle kullanıcılar daha güvenli ve daha verimli bir güvenlik paketine sahip olabiliyor. Türkçe kullanıcı arayüzüne sahip McAfee AntiVirus Plus, McAfee Internet Security, McAfee Total Protection ve McAfee LiveSafe sadece Windows platformunda değil, Android, MacOS ve iOS platformları üzerinde de kullanıcıların dijital hayatlarını güvence altına alıyor.

McAfee Labs’in Eylül ayında açıkladığı Tehditler Raporu’na göre fidye yazılımlar bir yılda %128 oranında artış gösterdi. Son iki yıl içinde 4,7 milyar kayıt çalındığı tespit edildi. Bu rakamlar, her geçen gün daha sofistike hale gelen siber tehditlere karşı kullanıcıların daha iyi korunması gerektiğini gösteriyor. Bugün çoğu tüketici üçten fazla internete bağlı cihaz kullanıyor ve çoğu cihaz buluta bağlı olarak çalışıyor, bu da tüketicilerin güvenlik risklerini artırıyor.

Tüketicilerin evlerinden araçlarına ve hatta giysilerine kadar pek çok yerde kullandıkları internete bağlı cihazların sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Intel Security Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü John Giamatteo; “Heyecan verici boyutlara ulaşan bu yeni bağlanabilirlik trendi, güvenlik konusunu da her zamankinden daha önemli bir konuma taşıyor. Bağlanabilirliğin hızla artması ve tehditlerin gelişimiyle doğru orantılı olarak tüketicilerin de dijital hayatlarını korumak için daha iyi çözümlere ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda tüm bağlı cihazları ve kullanıcılarını korumak için tasarlanmış yenilikçi ürünler geliştirmeye kendimizi adadık. 2017 portföyümüz, bu adanmışlığın bir göstergesidir” dedi.

Yeni tüketici ürünleri portföyü daha güçlü koruma ve daha zengin bir kullanıcı deneyimi sunuyor

mcafeeinternetsecurity

2017 McAfee ürün portföyü, tüketicilerin en çok tercih ettiği PC, Mac, akıllı telefon ve tablet modellerine koruma sağlıyor. Aynı zamanda yeni nesil bir anti-zararlı yazılım motoru ile daha etkin ve verimli güvenlik çözümleri sunuyor. Ürünler yenilikçi özellikleriyle öne çıkıyor:

Gerçek Koruma: McAfee’nin yeni nesil anti-zararlı yazılım motoru etkinliği kanıtlanmış tarama yöntemlerini yenilikçi bir zararlı yazılım tespit sistemiyle birleştiriyor. Bu sistem, davranışsal analiz ve makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak kullanıcının tarama yapmasına gerek kalmadan zararlı yazılımları tespit ediyor ve önlüyor. Bulut tabanlı, otomatik işleyen bu yaklaşım sektörde bir ilk ve yeni çıkan tehditlere karşı daha etkili bir koruma sunuyor.

Hem PC, Hem de Mobil Cihazlar için Güvenlik: 2017 portföyü ile McAfee, Mac ve Android cihazlardaki koruma kabiliyetini artırdı. Ürünler AV-Comparatives’in son olarak yaptığı bağımsız testlerde, tehdit tespitinde %100 başarı gösterdi ve AV-Test’te de 13 tam puan aldı.

Çok Faktörlü Şifre Yönetimi: Intel Security tarafından geliştirilen True Key, tüketicilerin güvenli bir şekilde internete girebilmeleri için yüz tanımadan parmak izine dek pek çok eşsiz kullanıcı kimlik doğrulama yöntemini bir arada sunuyor. Ana şifre yenileme ve veri alma özellikleriyle güncellenen True Key uygulaması McAfee LiveSafe, McAfee Total Protection ve McAfee Internet Security ürünlerinde bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir