Intel’den giyilebilir teknolojilerde dev işbirliği

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, CES 2014’te Intel’in akıllı giyilebilir teknoloji ürünlerinin geliştirilmesi ve pazara sunulmasını sağlamak için Barneys New York, Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi ve tasarım evi Opening Ceremony ile stratejik işbirliği gerçekleştirdiğini duyurdu. Moda ve teknoloji dünyalarının yakın diyalog ve işbirliğini hedefleyen işbirliği kapsamında:

  • Intel ve tasarım evi Opening Ceremony, tasarımı Opening Ceremony tarafından yönlendirilecek ve Intel teknolojisi üzerinde çalışacak bir akıllı bileklik için birlikte çalışacaklar.
  • Moda tutkunları için adeta bir mabed olan ve ürün sergileme konusunda müzeciliğe benzer yaklaşımıyla farklılaşan Barneys New York da akıllı bilekliğe mağazalarında tüketicilerin beğenisine sunacak. Böylece Barneys New York, giyilebilir teknolojiyi müşterilerine ulaştıran ilk lüks perakendecilerden biri olacak.
  • Intel ve Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi, giyilebilir teknoloji alanına odaklanan teknoloji geliştiricileri ve moda tasarımcılarını bir araya getiren ve fikir alışverişi yapmalarını sağlayan bir girişim için stratejik işbirliği yapacak. Konsey üyesi 400’ün üzerinde tasarımcı, Intel’in geçtiğimiz 40 yıl boyunca güç birliği yaptığı yazılımcı ve donanımcılardan oluşan teknoloji ağıyla bağlantı kuracak.

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, “Ortak vizyonumuz, giyilebilir teknolojiler alanındaki yenilikçi adımları hızlandırmak, insanların yaşamına değer katan ve arzu edilen ürünleri yaratmak” diye konuştu.

Opening Ceremony ortaklarından Carol Lim, “Intel’in ileri teknolojisiyle tasarım vizyonumuzu birleştiren ve giyilebilir aksesuar olarak hayata geçecek bu benzersiz fırsat bizi son derece heyecanlandırıyor. Intel ile birlikte 21. Yüzyıl’a yön verecek olmak, tarifi olmayan bir duygu” dedi.

Barneys New York’un operasyonlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Daniella Vitale de, “Giyilebilir teknoloji kavramının başarılı olması için büyük bir fırsat var, çünkü ardındaki düşünce çok basit ve güçlü: Müşterilerimizin arzu edeceği harika bir tasarım” diye konuştu.

Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi’nin moda endüstrisinde yenilikçiliği teşvik ettiğini vurgulayan Birliğin Üst Yöneticisi Steven Kolb da, “Teknolojinin gücünü ve moda dünyasına olan etkisini göz önüne aldığımızda, teknolojinin modanın DNA’sının bir parçası olacağını görüyoruz. Bilişimin her noktasında yenilikçi teknolojileri hayat geçiren Intel ve insanların giymek istediği kıyafet ve aksesuarları yaratan tasarımcılarımız, birlikte büyük bir güç olacak” diye konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir