iOS Uygulama Geliştirme Günü Bahçeşehir’de

Mobil Istanbul, 2015’de de Türkiye’de daha fazla ve daha başarılı uygulama geliştirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Farklı sektörlerden deneyimli developerlar yaşadığı problemlere bulduğu çözümleri Mobil Istanbul takipçileri ile paylaşıyor.

Bu ay ki etkinlik hem yeni başlayan hem de yol almış IOS developerlar için olacak. Swift’in de popülerlesmesi ile Türkiye’de iOS uygulama geliştirme konusuna ilgi oldukça arttı. Ancak yeni başlayan ya da deneyimli birçok developer hergün çok farklı problemlerle karşılaşıyorlar. Konuşmacılarımız kendi yaşadığı problemler ve buldukları çözümlerden yola çıkarak deneyimlerini ve geliştirdikleri metotları paylaşıyor.

Etkinlik 21 Mart Cumartesi Günü Bahçeşehir Üniversitesi D Konferans Salonunda gerçekleşecek. Saat 13:00’de kayıtlar, saat 14:00’te de ilk sunum başlayacak.

PROGRAM

21 Mart 2015 Cumartesi @Bahçeşehir Üniversitesi – D Konferans Salonu

13:00 – 14:00 Kayıt

14:00 – 14:45 İlter Cengiz, Doğuş Teknoloji- “Profesyonel iOS Uygulama Gelistiricisi Olmanin Rotası”

Açıklama:
“Birçok iOS developer hemen hemen hergün ‘şunu nasıl yaparım?’, ‘burada bir hata aliyorum sebebi nedir?’ tarzı sorular soruyorlar. Bu sunumda bir iOS developer için sıfırdan başlayarak profesyonellige kadar izlenilmesi gereken yollar, takip edilmesi gerekilen kaynaklar, kullanılması gereken araçlar ve karşılaşılan problemlere bulunan çözümler konusunda bilgiler olacak”

14:45 – 15:00 MOLA

15:00 – 15:45 Seyfeddin Başsaraç, Thread Co. – “Geliştirici perspektifinden “Mobil Dünyada Tasarımcı Olmak”

Açıklama:
Sürekli değişen mobil dünyada tasarımcı olmak, birden fazla farklı konuda uzmanlaşmak gerekiyor. Bir geliştirici olarak yazılımcıların tasarımcılardan beklediği şeyleri örneklerle ve araçlarla bu sunumda bulabilirsiniz.

15:45 – 16:00 MOLA

16:00 – 16:45 Serdar Çınar, Invitelecom – “IOS Mutfağından Lezzetli APPler Pişirmenin Püf Noktaları”

Açıklama:
“Serdar Şef, iOS mutfağından çeşitli frameworkler, apiler ve kütüphaneler kullanarak nasıl daha lezzetli Appler geliştirebileceğinizi anlatıyor.”

KONUŞMACILAR

İlter Cengiz, Senior iOS Developer @Doğuş Teknoloji

Seyfeddin Başsaraç, Kurucu & IOS Developer, Tasarımcı @ Thread Co.

Serdar Çınar, Senior iOS Developer
@Invitelecom

TARİH & MEKAN

Etkinlik 21 Mart Cumartesi günü öğleden sonra saat 14:00’de Bahçeşehir Üniversitesi D Konferans Salonunda gerçekleşecek. Katılabilmek için kayıt gerekiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.