iPhone 5, ilk üç günde 5 milyon adet sattı

Apple şirketi, siparişleri yetiştirememekten endişe duyuyor. Yeni sipariş verenler ekim ayına dek beklemek zorunda kalacak.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre, piyasaya yeni sürülen iPhone 5 adlı yeni akıllı telefon modeli, sadece ilk üç gün içerisinde 5 milyon adet satışa ulaştı.

Apple’ın bir önceki akıllı telefonu iPhone 4S, ilk haftanın sonunda 4 milyonluk satışa ulaşabilmişti. Şirket, iPhone 5 için aylar öncesinden ön sipariş patlaması olduğunun da altını çizdi.

Apple Yönetim Kurulu Başkanı Tim Cook, resmi Apple mağazalarına gönderilen ürünlerin tükendiğini, yeni siparişlerin hızla hazırlandığını ve online sipariş veren müşterilerin mağduriyet yaşamaması için de teslimat sürecine özen gösterdiklerini vurguladı.

Stokun tükenmek üzere olduğu, online sipariş verenlerin ekim ayına dek beklemek zorunda kalabileceğinin sinyali ise geçtiğimiz hafta yetkililerce verilmişti. Deutsche Wellenin haberine göre, artan talep nedeniyle Apple firması siparişleri tün dünyaya aynı anda yetiştirememekten endişeli.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Okulların açılması elektronik ürünlere olan talebi artırdı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir