televizyon

İran televizyon ekranı üreten ülkeler arasına katıldı

İran, televizyon ekranı üreticisi ülkelerden biri konumuna geldi. TV ekranlarının yüksek teknoloji yardımıyla yapılmasından dolayı çok ekonomik olmadığı belirtiliyor. Fakat ambargolar döneminde İranlı uzmanlar ekranları yapmayı başardı.

IRNA haber ajansının haberine göre, İran Sanayi Bakanlığının eski kefili Hüseyin Muderris Hiyabani daha önce yaptığı açıklamada İran’da televizyon ekranının üretileceğini bildirmişti. Hiyabani, İran’da bir beyaz eşya üretim fabrikasında yıllık 700 bin kapasite ile ekranların üretileceğini belirtti.

İran Beyaz Eşya üreticileri Derneği Sözcüsü Hamidrıza Geznevi, üretilecek ekranların kalite olarak yabancılardan farkı olmadığını ve İran’ın Ortadoğu bölgesinde ikindi tv ekran üreticisi olduğunu söyledi.

İran Sanayi Bakanlığı rakamlarına göre bu sene ilk 3 ayda İran’da 210 bin 200 TV üretildi ve bu bir önceki yıl üretimine göre yüzde 49.9 artış gösteriyor.

Bu dönem içinde buzdolabı ve derin dondurucu üretimi yüzde 7.9 artış ile 328 bin, çamaşır makinesi yüzde 115.1 artış ile 207 bin 400 adede ulaştı. İran piyasasında yaklaşık çeşitli modellerde 160 TV modeli bulunuyor.

SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir