ITerra Data Center

ITerra Data Center yoğun talep alıyor

İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan organizasyonun sponsorları arasında yer alan Canovate Group, standını ziyaret edenlere, ITerra Data Center başta olmak üzere data center ve fiber optik’teki ürün portföyünü ve çözümlerini anlattı.

Tümleşik bir veri merkezi olan, “Tak-Çalıştır” avantajıyla rakiplerinden ayrılan ITerra DC veri merkezi, Canovate Group bünyesindeki Türk mühendislerinin yaklaşık bir yıllık ar-ge çalışmasıyla geliştirildi.

Zirve sırasında, finans, perakende, eğitim, lojistik başta olmak üzere tüm sektörlerden yoğun talep aldıklarını ifade eden Canovate Elektronik Satış Direktörü Fatih Çalışkan, şunları söyledi:

Finans, perakende, eğitim, lojistik sektörü ilgili

“Tak-Çalıştır özelliğine sahip olan ITerra DC’yi, içerisinde yangın söndürme, ortam izleme, sanallaştırma ve operasyonel yönetim yazılımı dahil entegre bir şekilde üretiyoruz.

Geçmişte müşteriler, ilgili donanımları ve yazılımları kurmak için 2 aya yakın bir zaman harcarken, ITerra Data Center ürünümüzde donanım ve yazılım altyapısı Canovate Group fabrikamızda birleştiriliyor. Böylece veri merkezi altyapısı, 2 ayda kurulmak yerine, 1 saatte hazır hale gelerek servis verebiliyor.”

Yerli ve milli: ITerra Data Center

Yerli ve milli ITerra DC hakkında bilgi veren Canovate Elektronik Çözüm Mimarı Talha Samet Solakoğlu, şunları anlattı:

“ITerra DC, veri merkezinde bulunan tüm pasif ve aktif altyapının aynı fiziksel platformda çalıştırılarak, tek bir noktadan yönetilebilen bir yazılım ile bilgi teknolojileri hizmetleri ve ihtiyaçlarına karşın donanım ve yazılım çözümüdür.

Artık, fiziksel bir odaya ihtiyaç duyulmadan, dünya standartlarında üretilen, 1 saatte kurulumu yapılabilen, tam teşekküllü ve tak-çalıştır bir veri merkezi olan ürünümüz sayesinde, hem bilgi korunup yönetilirken, hem zamandan kazanılmaktadır.”

Canovate Elektronik Kurumsal Satış Yöneticisi Nebahat Mutlu ise, sistemin yaklaşık bir yılda kendini amorti ettiğini ve ciddi bir enerji verimliliği sağlandığını belirtti.

Dünya’nın sayılı ar-ge ve inovasyon odaklı firmaları arasında

Dünya’nın sayılı ar-ge ve inovasyon odaklı firmalarından olan Türk firması Canovate Group, veri merkezi (data center) ve fiber optik sistemlerindeki teknolojisi ve uçtan uça ürün portföyü ile dünyadaki ilk 10 global marka arasındadır.

40 yıllık geçmişiyle %100 Türk firması olan Canovate Group, bilişim, telekom, savunma sanayii, balistik sistemler, elektro-optik sistemler, ısıtma/soğutma alanlarında birçok ar-ge projesini yaparak, ileri teknoloji ürünlerini geliştirmeye devam ediyor.

İstanbul’da yüksek teknoloji üretimi yapıyor

Canovate, İstanbul Çekmeköy’de 30 bin metrekare alan üzerinde 100’ü aşan mühendis ekibi ve (tüm grubun bünyesindeki) 1000’in üzerinde çalışanı ile yüksek teknoloji üretimi yapan mühendislik odaklı şirketler grubu olarak faaliyet gösteriyor.

Canovate, kapasitesinin %70’ni aralarında Avusturya, Hollanda, Almanya, Danimarka, İspanya, Suudi Arabistan, Filipinler, Nijerya, Etiyopya, Sudan’ın bulunduğu 72 ülkeye ihraç etmektedir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir