SAS Beyond Tomorrow

İYS’ye başvuru için hangi belgeler gerekli?

İçerik yönetim sistemi olan İYS’ye başvuru için hangi belgeler gerekli; internet sitesi üzerinden başvuru yapabileceğiniz İYS, başvuru esaslarının yerine getirilmesi sonucunda kısa zamanda giriş yapabileceğiniz bir sistemdir. Sistem gereklilikleri online şekilde yapılabilmekte ve üyeler kısa zamanda giriş yaparak işlemlerini yapabilmektedir.

İYS’ye başvuru için hangi belgeler nelerdir?

İYS’ye başvuru için hangi belgeler gerekli; Ticari elektronik ileti gönderiminin gerçekleştirilmesi için tüzel ya da gerçek kişiler tarafından alınması gereken belgeler, sistem üzerinden onaylandığı takdirde giriş yapabilmektedir. Marka bazında yapılan başvurularda mevcut onay üzerinden elektronik iletişim adresi sayıları talep edilerek, sistem kaydı oluşturacak ve onaylı kullanım başlatılacaktır.

  • Hizmet sağlayıcı kullanıcının üyelik işlemleri için ‘’MERSİS’’ numarası ve marka tescil numarasını istemektedir.
  • E-imza onaylı ileti yönetim sistemi temel hizmetler kullanım taahhütnamesi için e- posta adresine ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Müşterinin temsil durumuna bağlı olarak ‘’İlk yetki tarafından imzalanmış doküman’’ kullanılmaktadır.
  • Kullanıcının T.C kimlik numarası, iletişim adresi ve cep numarası aynı zamanda kurumsal e-posta adresi.

Ticari elektronik ileti sistem girişi

Sisteme giriş yapmak için izinlerin geçerli olması gerekmektedir. Hizmet sağlayıcı 1 Eylül tarihine kadar İYS’ye aktarım yaparak üyelerin giriş yapmasını sağlayacak sistem onay özelliklerini bulundurmaktadır. Onaylar aralık ayına kadar sürebilmekte, taahhütnameyi imzalayarak süreç başlatılabilmektedir. Temel hizmetler üzerinden MERSİS’de yer alan bilgilerin kullanılmasıyla birlikte, İYS24 sizinle iletişime geçerek sistemle ilgili detaylı bilgilerin edinilmesini sağlayacaktır. Başvuru süreçleri tamamen hizmet sağlayıcı için geçerlidir. Müşterilerin giriş yapabilmesi için izin ve onay aşaması hakkında bilgilendirmeler yetkili firma tarafından yapılarak, elektronik ileti kullanımı sağlanacaktır.

İYS başvuru evresi nasıl ilerler?

İYS başvuru işlemleri için yetkili içerik yönetim sistemi hizmet sağlayıcılar, Ticaret Bakanlığı’nın izin verdiği hükümleri yerine getirerek sürecin kısa zamanda tamamlanmasını sağlar. Müşterilerin sistemi kullanması için yetkililerle iletişime geçerek, kısa zamanda kullanma imkanı sunulmaktadır. Ceza olasılığının ortadan kaldırılması ve profesyonel bir sistem girişinin sağlanması için kısa zamanda kayıt oluşturulmasına imkan verilerek, hizmet sağlayıcılar aldıkları izinler doğrultusunda sizlere hizmet sunacaktır.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir