Jobs’suz Apple başarısızlığa mahkum

Ünlü yazılım şirketi Oracle’ın CEO’su Larry Ellison, Steve Jobs olmadan Apple’ın başarısızlığa mahkum olduğunu ima etti.

Teknoloji devi Apple’ı bulunduğu yere getiren Steve Jobs’un yokluğunda şirketin yoluna nasıl devam edeceği hala merak ediliyor. Ünlü yazılım şirketi Oracle’ın CEO’su Larry Ellison’a göre ise bu sorunun cevabı gayet basit.

cnbce’nin haberine göre, Amerikan CBS televizyonuna bir röportaj veren Ellison, Jobs’u çağımızın “Picasso”su ve “Edison”u olarak tanımladı ve kendisinin “büyük bir mucit” olduğunu söyledi.

Jobs’un yokluğunda Apple şirketine ne olacağı sorusuna ise Ellison, “Bunu zaten biliyoruz” diye cevap verdi.

Yanıtını açıklaması istenen Ellison, “Apple’ı Steve Jobs varken gördük. Sonra Jobs’un yokluğunda gördük. Sonra şirketi yeniden Jobs yönetiminde gördük. Şimdi Apple’ı tekrar Jobs olmadan göreceğiz” dedi.

NE DEMEK İSTEDİ?

Kulağa ilk başta karmaşık gibi gelen bu yanıtta Ellison’un, Jobs’un Apple’ı ilk kez yönettiği yıllardan sonra 1985’te işten atılışını ve bunun ardından şirketin büyük bir düşüşe geçtiğini hatırlattığı anlaşılıyor.

Apple, ancak 1997 yılında Jobs’un yeniden şirketin başına geçmesiyle toparlanmış ve bugünkü lider konumuna ulaşmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir