Kadınların ekonomiye katılımına büyük destek

Turkcell, Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında dar gelirli, girişimci kadınlara destek olmak için önemli bir yeniliği daha hayata geçiriyor.

Türkiye’de bir ilk olan sosyal borçlanma sitesi www.ekonomiyekadingucu.com üzerinden verilen desteklerle mikrokredi alarak işlerini büyüten ancak ürünlerini pazarlamakta zorlanan kadınlar için fark yaratacak Turkcell El Emeği Pazar Yeri, alıcı ile satıcıyı aracısız buluşturuyor.

Şu anda 65 bin kadına ulaşan ve 4 yılda 100 bin kadına fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen proje kapsamında geliştirilen El Emeği Pazar Yeri’ne ilan bırakmak da ücretsiz.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Kadınlarımızın güçlendirilmesi için yarattığımız sosyal borçlanma modelinde destek 1 milyon TL’ye ulaştı. Artık 65 bin kadın girişimcimiz Turkcell El Emeği Pazar Yeri sayesinde tüm Türkiye’den alıcılara direkt ulaşabilecek, daha çok üretecek, daha çok kazanacak.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir