Kamuda Bilişim 2023 Vizyonu tartışılacak

Bürokratlar, BİM yöneticileri ve sektör uzmanları, 16-19 Mayıs’ta Bodrum’da bir araya gelip kamunun “Bilişim 2023 Vizyonu” konusunda hazırlanan raporları ele alacak.

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) her yıl düzenlediği geleneksel etkinliklerinden biri Kamu Bilgi İşlem Merkezleri Yöneticileri Birliği (Kamu-BİB), Kamu Bilişim Platformu, 16-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında Bodrum Hilton Otel’de gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin bilgi toplumu olma sürecine katkı veren TBD, bir yıl boyunca yüzlerce kişinin gönüllü katkısı ve özverili çalışmasıyla ortaya çıkardığı raporlarına son biçimini vermek üzere tüm bilişimcileri, 15. Kamu Bilişim Platformu etkinliğinde bir araya getirecek.  15. Kamu-BİB, “Kamuda Bilişim 2023 Vizyonu” ana temasıyla düzenlenecek.

Dünyada başka örneği bulunmayan, tüm kamu bilgi işlem yöneticilerinin doğal üyesi oldukları platformu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) destekliyor. Etkinlik aynı zamanda, Türkiye Dijital Platformu’nun işbirliğiyle yapılıyor.

Etkinliğin ilk günü Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Murteza Balcı’nın başkanlığında , “Kamuda Bilişim 2023 Vizyonu” oturumu düzenlenecek . Aynı gün öğleden sonra davetli konuşmacı olan Nebil Özgentürk, “Hayat, Sanat ve Bilişim” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

Ülke sorunlarına çözüm üreten bilişimcilerin birikimlerini paylaştığı, ortak akıl platformu olan TBD Kamu-BİB kapsamında, kamudaki bilgi işlem merkezi (BİM) yöneticileri ve sektör uzmanlarının bir yıl boyunca bir araya gelip ele aldığı, tartışarak hazırladığı şu raporlar etkinlikte sunulacak:

  • 2023 Vizyonu Çerçevesinde Bilişim Merkezleri ve Yöneticilerinin Değişen Rolü
  • Kamu Bilişim Birimlerinin Analizi ve Öneriler
  • E-Hizmetlerin İnternet Vasıtasıyla Sunumunun Değerlendirilmesi
  • Bilişimsizlik Maliyeti, Kamu Projelerinin Getirisi ve Maliyet Analizi
  • Kamu Bilişim Projelerinin Uluslararası Platformda Tanıtımı
  • Kamu Kurumları ile BT Stratejisi Oluşturmak
  • Bilişimcilerin Başından Geçen İlginç Olaylar

Etkinlikte çalışma gruplarınca hazırlanan raporları ve ilk günkü “Kamuda Bilişim 2023 Vizyonu” oturumunun yanı sıra,“Özel Sektör Gözüyle 2023 Kamu Bilişim Merkezleri ve Yöneticileri” oturumu ile Kamu Bilgi İşlem Daire Başkanları Çalıştayı da yapılacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir