Karşı cinsin siyasi görüşü önemli mi?

Siberalem.com, Türkiye’nin yerel seçimlere ve sonuçlarına odaklandığı bugünlerde, üyelerine aşk arayışında farklı siyasi görüşlere sahip olmanın önemini sordu. Ankete göre, karşı cinsin siyasi görüşünün ilişki üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmuyor ve çiftler farklı siyasi düşüncelere sahip olsalar bile mutlu olabileceklerine inanıyor.

Anket kapsamında Siberalem.com’un yönelttiği “Aradığınız kişinin siyasi görüşü sizin için önemli mi?” sorusuna “Önemli değil” yanıtını verenlerin oranı yüzde 60’ı buldu. Aradığı aşkın kendisi ile aynı görüşü paylaşmasını isteyenlerin ve soruya “Önemli” diyenlerin oranı ise yüzde 40’ta kaldı.

Siberalem.com’un anketine katılan kadınlar arasında “Siyasi görüş benim için önemli” diyenlerin oranı yüzde 36. Ankete katılan Siberalem üyesi erkeklerin ise yüzde 47’si “Siyasi görüş önemli” diyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir