Carbanak, KasperskyLab

Kaspersky Lab, Gartner’dan tam not aldı

Kaspersky Lab, Gartner’ın uç nokta güvenliği odaklı raporunda başarılı sonuçlar elde etti. Şirket, Gartner’ın Uç Nokta Güvenliği Platformları İçin Kritik Beceriler raporunda yer alan üç kullanım senaryosunun birinde en yüksek ürün puanını aldı.

Raporda, çözümlerin üç farklı tür kurumun ihtiyaçlarını ne ölçüde karşıladığı değerlendirildi.Operasyonel gereksinimleri karşılamak için esnek ve özelleştirilebilir çözümler arayanlar Tür A; güvenlik operasyonu ekiplerinin yeteneği ve deneyimine uygun önleme, tespit ve müdahale becerilerine birlikte odaklanan ya da mevcut becerilerini genişletmek için MSS ve MDR becerilerini değerlendirenler Tür B; önleme odaklı çözümlere odaklanarak EDR’yi yalnızca inceleme becerileri nedeniyle değerlendiren ve MSS ile MDR bileşenleri de sunan çözüm sağlayıcıları tercih edenler ise Tür C olarak tanımlandı.

21 markadan çözümlerin bu üç kullanım senaryosuna göre analiz edildiği raporda puanlar şu kritik beceriler üzerinden verildi: Önleme, konsol uyarısı ve raporlama, temel uç nokta tespit ve müdahale işlevleri, gelişmiş uç nokta müdahalesi, üçüncü taraf entegrasyonu, EPP paketi, yönetilen hizmetler, coğrafi destek ve işletim sistemi desteği.

Kaspersky Lab A, B ve C kullanım senaryoları için sırasıyla 5 üzerinden 3,56, 3,76 ve 3,86 puan aldı. Şirket Tür C kategorisnde en yüksek puanı elde etti.

Kaspersky Lab CTO’su Nikita Shvestov, “Her şirketin kendini tehditlere karşı korumak için farklı kaynak ve bütçe kısıtlamaları olduğu gibi, kendilerine özel zorluklara uygun olacak şekilde yapılandırılan etkin birer uç nokta çözümüne ihtiyacı var. Güvenlik alanı düzenli olarak değişiyor. Uç nokta çözümlerimizi her şirketin ihtiyacını karşılayacak şekilde sürekli güncelliyoruz ve kurumların kendilerini her gün rahatsız eden siber tehditlere hazır olmasına yardım ediyoruz. Tüm kullanım senaryolarında en yüksek puan alan ilk üç ürün arasında yer almamız, her tür şirket ve tehdit için uygun ve güvenilir koruma sunma hedefimizi gerçekleştirdiğimizi gösteriyor.” dedi.

Gartner raporuna göre, “uç nokta güvenliği sağlamlaştırma, soruşturma, vaka tespiti ve müdahale gibi güvenlik mimarisi görevlerini üstlenecek şekilde gelişiyor.” Kaspersky Endpoint Security for Business çözümünün son sürümü, çok katmanlı koruma teknolojileriyle müşterileri farklı saldırı vektörlerine karşı koruyor.

Kaspersky Endpoint Detection and Response ile tamamen entegre olabilen çözüm, şirketlerin inceleme ve kapsamlı onarım yapmasına olanak veriyor. Ürün ayrıca şirketlere gelişmiş görünüm ve bölümlere ayrılabilen yönetim imkanı sunarak karşılaştıkları siber zorluklara müdahale edebilmelerini sağlıyor.

Uç nokta koruması her tür şirketin BT güvenliği çalışmalarının temelini oluşturuyor. Kaspersky Lab, çözümleri ve uzmanlığıyla şirketlerin sürekli değişen tehdit alanına ayak uydurmalarına ve güvenliklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir