Kaspersky, Washington DC’de ‘Flame’i anlatacak

Amerika Birleşik Devletleri (A.B.D.) Washington DC’de gerçekleştirilecek Billington Siber Güvenlik Zirvesi’nde özel bir açılış konuşması yapmaya hazırlanan Kaspersky Lab’in kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky, 2012’nin en karmaşık ve güçlü siber silahı Flame’den de bahsedecek.

Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab’in kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky, 27 Eylül’de Washington DC’de gerçekleştirilecek “Billington CyberSecurity Summit”te (Billington Siber Güvenlik Zirvesi) özel bir açılış konuşması yapacak.

Küresel siber güvenlik sorunlarının ele alındığı ve her yıl tekrarlanan zirvede Eugene Kaspersky, “Flame” ve “Stuxnet” sonrasında “Kritik Altyapıyı Güvence Altına Alma” başlıklı bir konuşma yapacak. Bu, aynı zamanda Kaspersky’nin Flame’in keşfinin ardından A.B.D.’deki ilk özel konuşması olacak.

Stuxnet’in yaklaşık 20 katı büyüklüğünde ve son derece karmaşık bir saldırı aracı olan Flame’in yanı sıra siber evrende ortaya çıkan son tehditlerden de bahsedecek olan Kaspersky, konuşmasında ayrıca, dünya genelindeki enerji, finans, telekomünikasyon ve devlet siber ağ altyapılarına yöneltilen en son ve sürekli tehditlere de değinecek. Şirketlerin IT çalışanlarına da bu potansiyel saldırılara karşı nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda ipuçları sunulacak. Kaspersky’nin dışında zirvede, Ulusal Güvenlik Ajansı Direktör Yardımcısı John C. Inglis, Eski CIA ve NSA Yöneticisi ve Chertoff Grubu Müdürü General Michael Hayden’in yanı sıra siber güvenlik sektöründen 20’den fazla üst düzey konuşmacı da yer alacak.

Billington CyberSecurity CEO’su Thomas K. Billington, Eugene Kaspersky’nin toplantıya katılımından ve özel konuşmasını A.B.D. izleyicilerine sunacak olmalarından dolayı gurur duyduklarını belirtiyor. Billington, Stuxnet ve Duqu’nun tanımlanmasının ardından Flame virüsünün keşfinin bu yılki zirveye de damgasını vurduğunu söylüyor.

Zirvedeki konuşmasıyla ilgili bilgi veren Eugene Kaspersky ise, “Diğer geleneksel silahların aksine, gelişmiş ülkeler, siber savaşa ve siber terörizme karşı en zayıf ve açık konumda bulunuyor. Bu tehditlerle başa çıkabilmenin tek yolu ise, uluslararası işbirliğinden geçiyor. Siber savaş, son birkaç yıl içerisinde, IT güvenliği profesyonelleri için en ciddi sorunlardan birine dönüştü. Özellikle de Stuxnet ve Duqu’nun keşfinden sonra bu tehdidin büyüklüğü gözler önüne serildi. Flame, bu siber silahların her ülkeye karşı kullanılabileceğini kanıtlıyor. Ayrıca küresel işbirlikleri için artan ihtiyacı da gözler önüne seriyor” diyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir