Kaspersky’den World Of Warcraft atağı

Kaspersky Lab, Internet Security 2013 ürününü oyun pazarının dev ismi Blizzard Enterainment’in World Of Warcraft’ı ile zenginleştirdi. İşbirliği doğrultusunda, Kaspersky Lab’in en yeni tüketici ürünü Kaspersky Internet Security 2013 (KIS) ve dünyanın 1 numaralı üyelik bazlı çok oyunculu bilgisayar oyunu “World of Warcraft birleştiriliyor.

KIS 2013 ve World of Warcraft paketi, birçok seçeneği de beraberinde getiriyor. Bunların başında, 30 günlük ücretsiz World of Warcraft oyun aktivasyonu, Blizzard’ın Burning Crusade ve Lich King oyunlarının içeriklerine de erişim sağlıyor. Böylece bu seti satın alan oyuncular, hem dünya çapında ödüllü oyun World of Warcraft’ı oynarken hem de Kaspersky Internet Security 2013’ün günlük bilgisayar kullanıcılarını hedef alan siber tehditlere karşı sunduğu üst düzey korumadan yararlanma fırsatını elde ediyor.

İşbirliğiyle ilgili konuşan Kaspersky Lab, Zararlı Yazılım Uzmanı Sergery Golovanov, “Siber suçlar, artık sadece şifreleri çalmakla ya da spam mail göndermekle yetinmiyor. Aynı konu başlıkları, oyunseverler için de büyük bir tehdit oluşturuyor” diyor. Araştırmalara göre, dünya üzerinde her gün 7,000’den fazla online oyuncunun şifrelerini çalmak için tasarlanmış zararlı programlarla karşı karşıya kaldıklarını hatırlatan Golovanov, “Oyunseverlerin bu tehditlere karşı kendilerini korumaları gerekiyor. Kaspersky Internet Security 2013, Kaspersky Lab’in sunduğu tescilli korumanın son versiyonu olup, oyunseverlerin siber tehditlerle savaşmaları için etkili ve gerçekçi bir araç görevi görüyor” diye ekliyor.

Kaspersky Lab Gelişen Pazarlardaki Bireysel Ürünler Pazarlama Sorumlusu Peter Aleshkin ise, Kaspersky Internet Security 2013’ün oyunseverlerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlandığını vurguluyor. Aleshkin ürünün özellikleriyle ilgili şu yorumlarda bulunuyor: “Sahip olduğu özel ‘Oyun Modu’ aktifleştirildiğinde, işlemcinin hızını düşüren bütün faktörler eleniyor. Ayrıca oyun esnasında tam ekran moduna geçildiğinde, bildirimler ile oyuncunun dikkatini dağıtmıyor; ancak sağladığı üst düzey koruma oyun esnasında da devam ediyor.”

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Sürücüsüz otomobiller Almanya'da yola çıkıyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir