Koç Üniversitesi’ne TÜBİTAK’tan 5 ödül

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), 1 Bilim Ödülü’yle, 4 Teşvik Ödülü’nü, yürüttüğü çalışmalar dolayısıyla Koç Üniversitesi öğretim üyelerine layık gördü.

Koç Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, 3 bilim ödülü, 2 özel ödül ve 14 teşvik ödülü olmak üzere toplam 17 dalda ödül veren TÜBİTAK, Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zeynep Aycan’ı, sosyal bilimler alanındaki çalışması dolayısıyla TÜBİTAK Bilim Ödülü’ne layık görürken, Prof. Dr. Özgür Barış Akan, mühendislik bilimi alanındaki çalışmasıyla, Doç. Dr. Fuat Balcı ve Doç. Dr. Bahar Rumelili Sancak, sosyal bilimler alanındaki çalışmalarıyla, Koç Üniversitesi’nde Eylül 2014 itibariyle göreve başlayan Doç. Dr. Mehmet Kanbay ise Medeniyet Üniversitesi ve daha önceki kurumlarda yürüttüğü çalışmalarıyla TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne değer bulundu.

Bilim Ödülü; insan kaynakları yönetimi, liderlik, iş-hayat dengesi konularında araştırmalar yapan Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Aycan’a, “Liderlik, insan kaynakları yönetimi, iş-hayat dengesinde kültürün etkilerine ilişkin yaptığı uluslararası araştırmalarda, modelleme ve teori geliştirme yoluyla üstün nitelikli çalışmalar ve evrensel bilime katkı” gerekçesiyle verildi.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Prof. Dr. Özgür Barış Akan, “Haberleşme kuramı ve haberleşme ağları alanında gelecek-nesil haberleşme ağları, kablosuz haberleşme ve sensör ağları, nano haberleşme ve nano-ağlar konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” dolayısıyla Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü Doç. Dr. Fuat Balcı, “Deneysel psikoloji ve davranışsal sinirbilim alanında zaman algısı, karar verme ve merkezi sinir sistemi hastalıklarının hayvan modelleri konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” ile Teşvik Ödülü’nü almaya hak kazandı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doç. Dr. Bahar Rumelili Sancak’a, “Uluslararası ilişkiler alanında kimlik kuramları ve Avrupa Birliği çalışmaları konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” dolayısıyla Teşvik Ödülü verildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir