Korsanlar bu kez Twitter’a saldırdı

Bilgisayar korsanlarının saldırısına uğrayan internet sitelerine son olarak Twitter da eklendi. Hackler olarak bilinen bilgisayar korsanları 250 bin Twitter kullanıcısının hesabına girmeyi başardı.

Twitter’ın güvenlikten sorumlu yetkilisi Bob Lord, 250 bin Twitter’cının kullanıcı adlarının, parolalarının ve email adreslerinin çalındığını açıkladı. Kişisel bilgileri hacker’ların eline geçen kullanıcıların parolalarını iptal ettiklerini söyleyen Bob Lord, sözkonusu kişileri email ile bilgilendirdiklerini kaydetti. Twitter yetkilisi, ”Bu saldırı amatör işi değildi.” diyor.

Bundan önce New York Times gazetesi de hacker saldırısına uğramıştı. ABD’nin önde gelen gazetesi, bilgisayar sistemini koruyan güvenlik duvarının Çin merkezli korsanlar tarafından aşıldığını açıklamıştı.

Twitter yöneticileri, kendilerinin uğradığı saldırının da New York Times’ınkine benzediğini söylemekle beraber, Çinli hacker’lar olup olmadığı konusunda bir yorum yapmadılar.

New York Times gazetesi, Çin’den gelen hacker saldırısını, eski Başbakan Wen Jiabao’nun aile üyelerinin milyarlarca dolar mal varlığına sahip olduğu haberini yayınlamasına bağlıyor. BBC’nin haberine göre, Çin Dışişleri, New York Times’ın iddiasını ”temelsiz ve tamamen sorumsuzca bir haber” diyerek kınamıştı.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Facebook'ta yeni dönem

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir