Kripto para hakkında merak edilenler

Kripto para hakkında merak edilenler

Bitcoin ile başlayan kripto para kullanımı yoğun ilgi görmüş ve bugün tüm dünyada geçerli bir değer haline gelmiştir. Netkripto.com tüm müşterilerine bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) alım satımı yaparak bol kazanç sağlayabileceği güvenilir bir kaynaktır. Tüm dünyanın ilgi göstermiş olduğu kripto para kullanıcılarına oldukça yüksek kazançlar sağlamıştır. Bu kripto paralar nedir ve nasıl işlem yapılır konusunda netkripto.com ayrıcalığı ile detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür. Bitcoin ile başlayan kripto para birimi yoğun ilgi karşısında bitcoin borsası kurulmasına sebep olmuştur. Bu oluşturulan bitcoin para borsasına farklı paralar eklenerek borsanın adı kripto para borsası haline gelmiştir. Dünyanın her yerinde kripto para alış ve satışı yapılır durumdadır.

Kripto para nasıl alınıp satılır?

Kripto para almak için öncelikle netkripto.com sitesinde bulunan ücretsiz hesap oluşturma formunu doldurmak gerekmektedir. Tüm bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve özel güvenlik şifrelerinin oluşturulmasından sonra kripto para borsası işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Bütün dünyada kripto para borsası işlemlerinde komisyon alınmaktadır. Ancak, netkripto.com burada sisteme yeni girecek üyelere bir ay boyunca alım ve satım işlemlerinde “ 0 ” komisyon ayrıcalığı sunuyor. Üstelik bu uygulamayı Ekim ayına kadar sisteme dahil olan tüm yeni üyelerine tanıyor. Kripto para borsası 7 / 24 yatırım yapma imkanı sunuyor. Mesai saatleri dışında da banka havalesi yapabilir veya para çekebilirsiniz.

Kripto paralar nelerdir?

Kripto paralar özel güvenlik kodlamaları uygulanarak oluşturulan sanal değerlerdir. İlk kripto 2009 yılında Satoshi Nakamoto adında bir programcı tarafından oluşturulmuştur. Oluşturulan bu kripto paraya Bitcoin adı verilmiştir. Bitcoin ilk çıktığı yıllarda küçük değerlere sahipken günümüzde oldukça değerli bir yatırım aracı haline gelmiştir. Daha sonrasında kripto para borsasına Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple, Dash, Neo ve Monero adlarıyla kripto paralar giriş yapmıştır. Kripto paralar farklı özellikleri sahiptir. Bunlardan bazıları coğrafi bölgelerde, bazıları uluslararası bazıları ise ülke içerisinde kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Kripto paralar içerisinde uluslararası geçerliliği olanalar Bitcoin, Ethereum ve Litecoin olarak ön plana çıkmıştır.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir