Kripto madencilik

Kripto paraların 2021’e damga vuracağını gösteren üç şey

Çalkantılı ve bol sürprizli bir seneyi geride bırakırken artık herkesin aklı fikri yavaş yavaş 2021’e dönmeye başladı. Peki kripto paralar dendiğinde 2021 nasıl bir yıl olacak? Yatırımları ne tarafa çekmeli? Uzmanlar zorlu bir sene geçiren sektörün önümüzdeki yıl hızlı bir şekilde toparlanacağını söylüyor.

Önce kripto paranın 2020 yılında nasıl bir dönemden geçtiğine bir göz atalım. Birçok şifreli para olsa da biz piyasayı halen domine eden Bitcoin üzerinden yapacağız analizimizi. Sene başında bir Bitcoin’in 7000 Dolar civarında olduğunu biliyoruz. Tüm dünyayı saran salgının yarattığı tedirginlik elbette kripto paraları da vurmuştu ve Bitcoin 12 Mart’ta tarihinin en sert düşüşünü yaşadı. Yaz ortasına doğru toparlanırken yeni kripto para çeşitlerinin de piyasada hızla değer kazandığını gördük. Bundan sonra da yaşanan tüm gelişmeler kripto paranın geleceğinin açık olduğunu gösteriyor.

Kripto para varken bankacılık için bankalara gerek yok

Geçtiğimiz sene boyunca görüldü ki bankacılık işlemleri için artık büyük banka şirketleri ile çalışmaya bile gerek yok. Pandemi döneminin kısıtlamaları eski usul bankacılığın yavaş yavaş tedavülden kalkacağı sinyallerini de güçlendirdi. Artık değerlerini kripto para olarak saklayanların sayısı hızla artıyor ve bu alışkanlık önümüzdeki yıl çok daha kuvvetli bir şekilde tüm dünyaya yayılacak gibi görünüyor.

Projeksiyonlar ve tahminler 2021’i kazançlı gösteriyor

Yapılan istatistik çalışmaları 2020’nin başında umulmadık bir düşüş yaşayan kripto para sektörünün bu noktadan aldığı hız ile yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Gelişmeler ışığında oluşturulan projeksiyonlarda piyasa değerleri birbirleri ile yarışacak kripto paraların canlılığı da tetikleyeceği görüşünde. Halen en büyük kripto para sağlayıcısı olan Bitcoin ile birlikte ETH’den sonra Tether (USDT) da yükselen şirketler arasında.

Yeni aktörler piyasaya hareketlilik katacak

Elbette daha geriden gelse de dünyanın diğer büyük devleri de kripto para sektöründen paylarını almak için harekete geçmiş durumdalar. Bunların en çok dikkat çekenleri Facebook ve Çin! Libra Projesi ile kripto para dünyasına atılan Facebook ve Çin’den gelen block zincir atılımı 2021’in kripto paralar için çok parlak bir yıl olacağını gösteriyor.

Kripto para sektörü hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, https://hayatikesfet.com/teknoloji/kripto-para/ adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir