Nesnelerin İnterneti

Kritik altyapıların güvenliği masaya yatırılacak

Biznet Bilişim, “EKS (Endüstriyel Kontrol Sistemleri) Siber Güvenlik Konferansı’nın ikincisini, 13 Kasım 2019 tarihinde Ankara Wyndham Hotel’de gerçekleştirecek.

Etkinlik, enerji tesisleri, su şebekeleri, ulaşım, haberleşme sistemleri, nükleer santraller gibi kritik sistem ve altyapıların güvenliği konusunda farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Ana konuşmacı: Patrick C. Miller

Bu yıl “Savunmanın Gücü” teması ile düzenlenecek konferansın ana konuşmacısı; kritik altyapıların siber güvenliğinde uzman olan “EnergySec US” Kurucu Başkanı ve “Endüstriyel Siber Güvenlik Merkezi (CCI)” Amerika Koordinatörü Patrick C. Miller.

Kritik altyapıların geleceğinin siber güvenlikten geçtiğini belirten, Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Hakan Terzioğlu, etkinlikte, EKS ve SCADA altyapılarına ilişkin siber dayanıklılık konularının gündeme getirileceğini söyledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir