LG’nin 105 inçlik kavisli TV’si #CES2014’te

LG Electronics, Las Vegas’ta düzenlenecek olan 2014 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) dünyanın ilk 21:9 formatındaki CURVED ULTRA HD TV’sini görücüye çıkaracağını açıkladı. LG’nin de ilk CURVED ULTRA HD modeli olan 105UB9, dünyanın en büyük kavisli ekran tasarımına sahip televizyonu olma özelliği taşıyor.

Kusursuz görüntü kalitesine sahip ürün, 21:9 sinemaskop formatı sayesinde sinemadaki izleme deneyiminizi evinize getirecek. 105UB9’un extra geniş ekranının bir başka avantajı ise izlenen programa engel olmayacak şekilde ekranın köşesinden görüntü ayarlarını düzenlenebilmesi.

11 milyon piksel ekran çözünürlüğe (5120 x 2160) sahip 105UB9 CURVED ULTRA HD TV, LG Electronics ve LG Display arasındaki işbirliğiyle ortaya çıktı. Büyük ekranda renk keskinliği ve derinliğini sağlamak gibi sorunları aşmak için 21:9 formatındaki CURVED ULTRA HD TV’de yeni bir teknoloji kullanıldı.

Bugüne kadar kendi ışıklarını yansıtmadaki başarısı nedeniyle kavisli ekranlarda OLED paneller kullanılıyordu. LG Display, renk sızmasını önlemek için ve her açıdan üstün bir izleme deneyimi sağlamak için Thin Film Transistor (TFT) piksel devre teknolojisini detaylandırarak arka aydınlatmadaki düzensizlik sorununu aştı.

“LG Display, yenilikçi ve farklılaşmış teknolojileri ile ekran pazarındaki liderliğini koruyor” diyen LG Display TV Bölüm Başkan Yardımcısı Yong-kee Hwang sözlerine şöyle devam etti: “11 milyon piksel çözünürlüğe sahip, 105 inç Curved LCD panel kullanıcılarımıza olağanüstü dünya standartlarında değer sunuyor ve gelecek nesil ekran pazarında lider olacağı da şimdiden belli.”

“Dünyanın en büyük teknoloji etkinliğinde 105 inç CURVED ULTRA HD TV’yi tüketicilerimizle buluşturduğumuz için gurur duyuyoruz” diyen LG Electronics Ev Eğlencesi Bölümü Başkan Yardımcısı In-kyu Lee sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın ilk ve en büyük kavisli ekran tasarımına sahip televizyonu LG 105UB9 eşsiz bir izleme deneyimi sunuyor. LG, gelecek nesil TV pazarında da yapabileceklerinin sınırı olmadığını yine kanıtlıyor.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “LG’nin 105 inçlik kavisli TV’si #CES2014’te

    faruk

    (07 Ocak 2014 - 16:10)

    21:9 sinemaskop formatında, 105 inç’lik dev bir ekrana sahip. LG gerçekten de televizyon sektöründe bir numara. bu özellikteki televizyonda bir şeyler izlemek süper olsa gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir