Logo Yazılım’dan satış ve kârlılıkta rekor

Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşu Logo Yazılım, son yıllardaki başarılı performansını devam ettirerek, hedeflerinin üzerinde bir satış ve kârlılık grafiği çizdi. 2012 yılında, bir önceki yıla göre %49 artışla 46 milyon TL satış geliri elde ederken, dönem kârını da %241 gibi rekor bir artışla 10,7 milyon TL’ye yükseltti. Şirketin amortisman, vergi ve faiz öncesi faaliyet kârı (AVFÖK) da %47 büyümeyle 17,4 milyon TL’ye ulaştı. Logo Yazılım’ın 2012’deki konsolide yurtdışı satış gelirleri %71 artarak 3,6 milyon TL oldu ve toplam satışlar içindeki payı %8’e yükseldi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu, “Sektörün en hızlı büyüyen firması olan Logo Yazılım, yenilikçi ürünleri ve başarılı iş modeli sayesinde, iş ve çözüm ortaklarına, müşteri ve yatırımcılarına değer yaratmaya devam ediyor. Son yıllarda yakaladığımız yüksek büyüme ve kârlılık oranlarını, 2012’nin sonunda rekor seviyede artırarak devam ettirmekten son derece mutluyuz. Yalın yönetim anlayışımız ve bu doğrultuda oluşturduğumuz başarılı iş modeli, iş ortaklarımızla yakaladığımız güçlü iletişim ve yakın işbirliği, başarılı performansımızın temelini oluşturuyor. Son 12 çeyrektir sürekli çift haneli büyümeyi başaran Logo, geniş çözüm ortağı ağıyla birlikte, işletmelerin verimliliklerini artırmaya yönelik yeni çözümler sunmayı sürdürüyor.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir